مهر/ ۲ مقام ارشد دولت فرانسه، انگلیس را تهدید کردند که چنانچه به نقض توافقنامه ماهیگیری پسابرگزیت ادامه دهد، پاریس هفته آینده تدابیر تلافی جویانه ای را علیه انگلیس اجرا می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، «کلمنت بون» (Clement Beaune) وزیر امور اروپای فرانسه و «گابریل آتال» (Gabriel Attal) سخنگوی دولت این کشور امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کردند که در صورت عدم حل و فصل اختلافات موجود در خصوص منطقه ماهیگیری مورد مناقشه با انگلیس، اقدامات تلافی جویانه ای علیه لندن اتخاذ خواهد شد.
وزیر امور اروپای فرانسه در این خصوص گفت: ما تا کنون صبر کردیم. هدف ما اعمال این محدودیت ها نیست؛ بلکه می خواهیم مجوزهای لازم را در این باره اخذ کنیم.
از سوی دیگر، سخنگوی دولت فرانسه نیز در این باره تأکید کرد: صبر ما هم حدی دارد، ما اجازه نخواهیم داد انگلیس از توافقات برگزیت در اتحادیه اروپا خارج شود.
این در حالی است که فرانسه و ۱۱ کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا پیشتر با امضای یک اعلامیه مشترک، رویکرد انگلیس در این خصوص را محکوم کردند. آنها از دولت انگلیس خواستند تا به مفاد توافقنامه پایبند باشد و به شیوه‌ای منصفانه امکان دسترسی کشتی‌های اروپایی به آب‌های انگلیس را فراهم سازد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar