نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
بین الملل

تلاش پاپ برای سفر به کره شمالی 

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
تلاش پاپ برای سفر به کره شمالی 

باشگاه خبرنگاران/ اسقف اعظم کره جنوبی اعلام کرد رهبر کاتولیک‌های جهان در تلاش است به کره شمالی سفر کند.

به گزارش یونهاپ، «لازارو یو هیونگ سیک» اسقف اعظم کره جنوبی اعلام کرد پس از اینکه «مون جائه این» رئیس جمهور این کشور از پاپ درخواست کرد برای برقراری صلح در شبه جزیره کره از همسایه شمالی‌اش بازدید کند پاپ «فرانسیس دوم» رهبر مسیحیان کاتولیک جهان در تلاش است تا سفر احتمالی خود را به کره شمالی انجام دهد.
اسقف اعظم کره جنوبی در این خصوص گفت: مون در دیدار جمعه گذشته خود با پاپ فرانسیس در واتیکان از پاپ خواست تا به پیونگ یانگ سفر کند. پاپ فرانسیس گفت که در صورت دریافت دعوتنامه از سوی پیونگ یانگ، خوشحال خواهد شد برای کمک به کره شمالی و صلح در آنجا به کره شمالی سفر کند.
شایان ذکر است هیچ مقام واتیکان تاکنون از کره شمالی که روابط دیپلماتیک رسمی با واتیکان ندارد، بازدید نکرده است. پاپ پیش از این نیز خواستار صلح در شبه جزیره شده و قبلا هم تمایل خود را برای دیدار از کره شمالی ابراز کرده بود.
در جریان دیدار پیشین مون با پاپ در سال ۲۰۱۸، او از طرف «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به صورت شفاهی پاپ را به سفر به کره شمالی دعوت کرد. پاپ در آن زمان گفته بود اگر پیونگ‌یانگ برای او دعوتنامه رسمی بفرستد، حاضر است به کره شمالی سفر کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره