مهر/ سازمان بهداشت جهانی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که امروز جمعه برای بررسی سویه جدید کرونا نشست اضطراری برگزار می کند.

یک مقام سازمان بهداشت جهانی در این خصوص اعلام کرد که هنوز اطلاعات زیادی درباره این سویه جدید کرونا وجود ندارد؛ اما آنچه اثبات شده، این است که این سویه دارای جهش های بسیار زیادی است.

این سویه جدید در بوتسوانا واقع در جنوب آفریقا پیدا شده و مواردی از آن در آفریقای جنوبی نیز مشاهده شده است.

دانشمدان آفریقای جنوبی در این خصوص اعلام کردند که ۳۰ جهشدر تاج این نوع از ویروس کرونا انجام شده است.

شبکه تلویزیونی اِسکای نیوز ساعاتی پیش گزارش کرد که به دلیل شناسایی نوع جدیدی از ویروس کرونا به نام B.۱.۱.۵۲۹ که در انگلیس، آفریقای جنوبی و بوتسوانا مشاهده شده است، لندن ۶ کشور آفریقایی را در «فهرست قرمز» سفر قرار داد.

«ساجد جاوید» وزیر بهداشت انگلیس طی بیانیه‌ای در توییتر گفت: آژانس ایمنی بهداشت انگلیس در حال بررسی بیشتر این موضوع نیز است. داده های بیشتری مورد نیاز است اما اکنون در حال انجام اقداماتی هستیم.

«ساجد جاوید» با بیان اینکه ۶ کشور آفریقایی به لیست قرمز اضافه می شوند و پروازها از بعدازظهر فردا شنبه (به وقت محلی) به طور موقت متوقف می شوند اضافه کرد که مسافران انگلیس نیز باید قرنطینه شوند.

وی در ادامه اسامی این کشورها را به این ترتیب اعلام کرد؛ آفریقای جنوبی، نامیبیا، لسوتو، بوتسوانا، اسواتینی و زیمبابوه.

جاوید تاکید کرد که دانشمندان در مورد نوع جدید ویروس کرونا به شدت نگران هستند و باید تحقیقات بیشتری در مورد این نوع انجام شود.

وی با بیان اینکه نوع جدید ممکن است مسری‌تر از نوع دلتا باشد، خاطرنشان کرد که واکسن‌های موجود نیز شاید در برابر این واریانت کمتر موثر باشند.

پروازها از آفریقای جنوبی، نامیبیا، لسوتو، بوتسوانا، اسواتینی و زیمبابوه به انگلیس از ساعت ۱۲ بعد از ظهر فردا به حالت تعلیق در می‌آیند و مسافرانی که بعد از ساعت ۱۶ روز یکشنبه به انگلیس می‌آیند نیز باید در هتل‌ها قرنطینه شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar