ایسنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهار کرد، عادی سازی روابط کشورش با آمریکا بدون حل و فصل مساله اموال دیپلماتیک فدراسیون روسیه غیر ممکن است.

به نقل از پایگاه نیوزگلوری، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک نشست خبری گفت: تا به امروز حتی درخواست ما برای بازرسی بصری از این ساختمان‌های دیپلماتیک به رغم قول‌های داده شده برای حل مساله در سطح رهبران وزارت خارجه آمریکا راه به جایی نبرده است.

به گفته این سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه،‌ بدون حل و فصل مساله این ساختمان‌های دیپلماتیک روسیه "اصولا عادی سازی روابط ما با آمریکا که بر اثر تعارضات و موانع حقوقی ایجاد شده از سوی واشنگتن مسموم شده،  غیر ممکن است".

ماریا زاخارووا، در نشست خبری با توضیح این که بهبود روابط بین مسکو و واشنگتن بدون راه حلی برای وضعیت دارایی های دیپلماتیک روسیه در آمریکا غیرممکن است، بیانیه اخیر آمریکا برای محکوم کردن تصرف ساختمان متعلق به سفارت سابق آمریکا در یمن توسط انصارالله را مورد اشاره قرار داده و مساله اموال دیپلماتیک روسیه را یادآور شد.

زاخارووا گفت: ما معتقدیم که واشنگتن همین رویکرد را در مورد خود و در مورد موضوع بازگرداندن اموال روسیه اعمال کند. عادی سازی روابط ما بدون آن (بازگرداندن دارایی‌های دیپلماتیک روسیه) که به دلیل این همه موانع قانونی و حقوقی و برخوردهای واشنگتن وخیم شده، غیر ممکن است.

زاخارووا تاکید کرد که وزارت خارجه روسیه به دنبال راه حلی برای این موضوع است.

او متذکر شد که شش چیز وجود دارد که توسط واشنگتن با نقض الزامات قانونی ضبط شده است. وی افزود: ما هر کاری از دستمان بر ‌آید انجام می‌دهیم تا اوضاع را به نحوی تغییر دهیم. ما در تماس با نمایندگان رسمی آمریکا بر غیرقابل قبول بودن چنین "اقدامات تهاجمی" تأکید می‌کنیم. ما باز گرداندن اراضی و ساختمان‌ها به مالک قانونی آنها و موافقت با دیپلمات‌های روس که به صورت تصادفی و مرتب شاهد مخالفت با بازرسی آنها از این املاک تصرف شده هستند را خواستاریم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar