فارس/ «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در کنفرانسی خبری گفت کشورش به طور کامل آماده هر گونه تشدید اوضاع با روسیه است. 
رئیس‌جمهور اوکراین امروز (جمعه) در اظهاراتی مدعی شد اطلاعات اوکراین از تلاش احتمالی برای انجام کودتا در این کشور در ماه دسامبر با دخالت افرادی در روسیه اطلاعاتی در اختیار دارد.
به گزارش روزنامه «جروزالم پست»،  زلنسکی بعد از طرح این ادعا، افزود: اوکراین کنترل کامل مرزهای خود را در دست دارد و آماده هرگونه تشدید تنش با روسیه است.
وی گفت: «ما نه تنها از سوی فدراسیون روسیه و تشدید تنش‌های احتمالی با چالش مواجیم، بلکه چالش‌های داخلی بزرگی داریم. من اطلاعاتی دریافت کردم که کودتایی در تاریخ اول یا دوم دسامبر در کشور ما رخ خواهد داد». زلنسکی سپس تاکید کرد که از کشورش نخواهد گریخت. 
اخیراً مقام‌های اوکراینی و غربی در جدیدترین فضاسازی علیه روسیه، ادعاهایی را در خصوص استقرار غیرمعمول مسکو در مرز با اوکراین و احتمال حمله قریب‌الوقوع مطرح کرده‌اند. 
پیش‌تر، رئیس سازمان اطلاعات دفاعی اوکراین در مصاحبه اختصاصی با وبگاه «میلیتری تایمز» مدعی شد روسیه بیش از ۹۲۰۰۰ نظامی اطراف مرزهای اوکراین مستقر کرده و در حال آماده شدن برای حمله به اوکراین تا پایان ژانویه یا اوایل فوریه است.
بودانوف همچنین ادعا کرد حمله‌ای که روسیه تدارک می‌بیند، بسیار ویرانگرتر از چیزی است که در درگیری‌ سال ۲۰۱۴ آغاز شد و حدود ۱۴۰۰۰ اوکراینی کشته شدند.
«الکسی رزنیکوف» وزیر دفاع جدید اوکراین نیز در گفت‌وگو با «واشنگتن پست» گفته بود که مشخص نیست «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه تصمیم به حمله گرفته است یا خیر.
وزیر دفاع آمریکا هم اخیراً به خبرنگاران گفت که ایالات متحده همچنان شاهد «رفتار نگران‌کننده از سوی روسیه» است.
آمریکا و ائتلاف ناتو در بهار سال جاری هم اتهامات مشابهی را علیه روسیه مطرح کردند. طرف‌های غربی در آن زمان مدعی شده بودند روسیه نزدیک به ۱۰۰ هزار نیروی نظامی و تجهیزات نظامی نظیر تانک و جنگنده را در نزدیکی مرز اوکراین مستقر کرده است.
با این حال، وزارت دفاع روسیه هفته پیش ضمن اشاره به رهگیری شش فروند از هواپیماهای ائتلاف ناتو بر فراز دریای سیاه، گفت فعالیت‌‌های نظامی آمریکا ثبات این منطقه را تهدید می‌کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar