ایسنا/ قانونگذاران جمهوری‌خواه کنگره آمریکا «رشیده طلیب» نماینده دموکرات مسلمان این کنگره را بابت طرح جنجالی اخیرش برای تعطیل کردن زندان‌های فدرال این کشور مورد حمله قرار دادند و حتی از او به عنوان "خطرناک‌ترین، افراطی‌ترین و ضد آمریکایی‌ترین نماینده کنگره" یاد کردند.
به گزارش القدس العربی، چند تن از نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا هم تا حدی پیش رفتند که گفتند رشیده طلیب قصد دارد "متجاوزان، قاتلان و افراطگران را از زندان آزاد کند" و اجازه به ورود مجدد آنها به جامعه دهد.
مویی بروکس، یکی از این نمایندگان جمهوریخواه گفت، رشیده طلیب که از او به عنوان عضو "جوخه سوسیالیست" مجلس نمایندگان یاد می‌کنند، به دنبال آزاد کردن هر مجرمی از زندانهای فدرال تحت عنوان "اصلاح" است و دارد "جان ها را به خطر می‌اندازد".
از سوی دیگر نیز سناتور لیندسی گراهام هم در توئیتی نوشت که "طرح پیشنهادی رادیکال" طلیب و یک نماینده دیگر، پرسلی، منجر به یک شکل آمریکایی از به اصطلاح "روز باستی" (سالگرد یورش انقلابیون فرانسه به زندان بدنام باستی) می شود.
چندی پیش رشیده طلیب به همراه آیانا پرسلی، یک همکار دیگرش طرحی را ارائه داد برای آنکه به موجب آن زندان‌های فدرال آمریکا مدت ۱۰ سال تعطیل شوند.
این در حالی است که کاخ سفید هم با این طرح مطرح شده از سوی رشیده طلیب مخالفت کرده است. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در نشستی خبری گفت:‌رئیس جمهور آمریکا از طرح لغو زندانها حمایت نمی کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar