ایسنا/ روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گزارش داد، با توجه به تنش کنونی در مرز روسیه و اوکراین، دولت جو بایدن در حال بررسی چندین گزینه برای اقدام از جمله امکان کاهش رزمایش‌ها در اروپا برای جلوگیری از رویارویی با مسکو است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مطلب را روزنامه وال استریت ژورنال روز جمعه به نقل از نمایندگان دولت ایالات متحده اطلاع داده است.

بر اساس این داده‌ها، دولت آمریکا به عنوان یکی از گزینه‌های ممکن برای اقدام، تقویت توان دفاعی اوکراین از جمله افزایش تحویل تجهیزات نظامی به ویژه سیستم‌های ضد هوایی را بررسی می‌کند. این گزینه همچنین اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه فدراسیون روسیه را در نظر می‌گیرد.

این روزنامه آمریکایی همچنین می‌نویسد که یکی دیگر از برنامه‌های اقدامات "کاهش خطر رویارویی با مسکو، از جمله با محدود کردن تعداد رزمایش‌های ایالات متحده در اروپا" را پیش‌بینی می‌کند. این رزمایش‌ها انتقادات فدراسیون روسیه را برانگیخته است. این طرح همچنین شامل تعلیق کمک‌های نظامی آمریکا به کی‌یف است.

مقامات واشنگتن، ناتو و کی‌یف، نسبت به تحرک "غیرعادی" نیروهای روسیه در مرز اوکراین هشدار داده و گفته‌اند که روسیه می‌خواهد به اوکراین حمله کند؛ اتهامی که مسکو بارها تکذیب کرده است.

در همین حال آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین که از طریق تماس تلفنی با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا صحبت کرد، در توییتی گفت: ما توافق کردیم که برای کاهش تنش‌ها، تلاش‌های دیپلماتیک خود را هماهنگ کنیم و همچنین، تضمین‌هایی در مورد حمایت قاطعانه از تمامیت ارضی و حاکمیت اوکراین دریافت کردیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar