ایسنا/ رئیس مرکز رسانه‌ای کمیسیون عالی انتخابات لیبی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تکذیب کرد.

به نقل از i۲۴، سامی الشریف، رئیس مرکز رسانه‌ای کمیسیون عالی انتخابات لیبی در سخنانی در واکنش به گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد که این کمیسیون تا این لحظه هیچ قصدی برای به تعویق انداختن موعد برگزاری انتخابات ندارد.

وی در این باره تصریح کرد: تعویق موعد برگزاری انتخابات تنها درصورتی مطرح خواهد شد که روند بررسی شکایات و فراهم کردن مقدمات به اتمام نرسد. آن زمان ممکن است که کمیسیون انتخابات به دلایل فنی خواستار تعویق آغاز روند انتخابات به مدت چهار یا پنج روز تا زمان تصمیم‌گیری درباره شکایات و مشخص شدن و نتایج قضایی شود.

پیش از این عماد السایح، رئیس کمیسیون عالی انتخابات لیبی موضوع برگزاری انتخابات را یک مسئله فنی خواند و به احتمال به تعویق افتادن موعد برگزاری آن اشاره کرده بود.

در همین حال، العربی الجدید از ثبت نام نخستین کاندید زن در انتخابات ریاست جمهوری لیبی خبر داد.

این رسانه اعلام کرد که "لیلی بن خلیفه" به عنوان نخستین زن مدارک نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری لیبی را ارائه کرد.

طبق این گزارش، از زمان آغاز ثبت نام از نامزدهای انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری لیبی تا کنون لیلی بن خلیفه شصت و هشتیم نامزد است که برای تصدی پست ریاست جمهوری این کشور ثبت نام کرده است.

لیلی بن خلیفه یک فعال لیبیایی است که با فعالیت‌های خود در زمینه دفاع از حقوق بشر و آزادی‌ها شناخته می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ دسامبر (سوم دی) و پس از آن انتخابات پارلمانی در ۲۳ ژانویه (سوم بهمن) برگزار خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar