باشگاه خبرنگاران/ وزیر کشور فرانسه ضمن اعلام آمادگی پاریس برای ادامه گفتگو‌ها در زمینه پناهجویان اعلام کرد از سیاست‌های انگلیس پیروی نمی‌کند.
 
به نقل از خبرگزاری رویترز، انگلیس و فرانسه که در حال حاضر بر سر قوانین تجاری پس از برگزیت و حقوق ماهیگیری با یکدیگر اختلاف نظر دارند اکنون شاهد تیره شدن روابط خود به دلیل بحران پناهجویان هستند. هفته گذشته پس از اعلام خبر جان باختن حدود ۳۰ نفر از مهاجران غیرقانونی در کانال مانش روابط میان دو طرف تیره‌تر شد.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در روز‌های گذشته در نامه‌ای خطاب به امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه پنج گامی را که دو کشور باید برای توسعه همکاری‌های منطقه بردارند تشریح کرد که یکی از آن‌ها فرستادن پناهجویان به فرانسه بود که این مورد موجب خشم پاریس و انتقاد از رویکرد انگلیس شد.

پس از انتشار این نامه در توئیتر، فرانسه دعوت نامه پریتی پاتل، وزیر کشور انگلیس برای شرکت در نشست روز گذشته مقامات اروپایی را لغو کرد.

جرالد دارونین، وزیر کشور فرانسه نیز پس از دیدار با همتایان اروپایی خود گفت: انگلیس اتحادیه اروپا را ترک کرده است. ما باید به طور جدی بر روی برخی مسائل با هم به توافق برسیم، ولی فرانسه هرگز خود را در بند سیاست‌های انگلیس نمی‌داند. ما گروگان سیاست های مهاجرتی لندن نخواهیم ماند.

او افزود: لحن انگلیس در محافل خصوصی و جمع‌های عمومی در مقابل فرانسه بسیار متناقض است. فرانسه ۲۵ سال است در مورد پناهجویان با انگلیس مشکل دارد و حالا زمان بیدار شدن لندن از خواب است.

دارونین تاکید کرد: اگر پناهجویان به شمال فرانسه می‌آیند به این دلیل است که آن‌ها جذب بازار کار انگلیس شده اند. شما اکنون بدون هیچ مدرکی می‌توانید در انگلیس مشغول به کار شوید.

این مقان فرانسوی تصریح کرد: انگلیس باید مسئولیت خود را در زمینه مهاجران غیرقانونی بپذیرد و جذابیت‌های اقتصادی خود را مدیریت کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar