باشگاه خبرنگاران/ رییس جمهور ونزوئلا با انتقاد از بی نظمی حاکم بر انتخابات محلی اخیر اعلام کرد ناظران انتخاباتی اروپایی جاسوس و دشمن هستند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا با تاکید بر سالم بودن انتخابات ۲۱ نوامبر و انتقاد از مشکلات پیش آمده در روند انتخابات گفت: کسانی که از اتحادیه اروپا برای جاسوسی و دشمنی با کشور آمده بودند هیچ دلیلی برای انتقاد از نظامی کلی انتخاباتی پیدا نکردند.

مادورو ادامه داد: این جاسوسان اروپایی در این مدت آزادانه در سراسر کشور حرکت کردند و از زندگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مردم اطلاعات جمع آوری کردند. ناظران انتخاباتی اتحادیه اروپا دشمنان ما هستند و سعی کردند این بار در روند انتخابات خدشه وارد کنند، ولی شکست خوردند.

هفته پیش حزب مادورو با اکثریت قریب به اتفاق پیروز انتخابات در ونزوئلا شد. انتخابات فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها در ونزوئلا که یکشنبه گذشته در بیش از ۱۴ هزار مرکز اخذ رای در برگزار شد و نتایج آن پیروزی جبهه حامی دولت ونزوئلا را نشان داد.

بر این اساس، نزدیک به ۲۱ میلیون و ۱۰۰ هزار شهروند ونزوئلایی واجد شرایط رای بودند که از این تعداد حدود ۸ میلیون و ۱۵۲ هزار نفر در پای صندوق‌های رای حاضر شدند که این میزان نشان دهنده مشارکت ۴۲ درصدِ کل واجدان است.

 رئیس جمهور ونزوئلا در این باره گفت ما شاهد نتیجه‌ای هستیم که از تلاش‌ها به دست آمد. از ۲۴ مقام فدرالی که وجود دارد، ۲۱ مورد آن در اختیار قطب بزرگ میهن قرار گرفت. نمایندگان اپوزیسیون، کم‌کم نتایج و پیروزی چاویسم را به رسمیت شناختند. صلح پیروز شد. پس از برگزاری این انتخابات که در امنیت کامل سپری شد، دوران جدیدی آغاز می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar