باشگاه خبرنگاران/ رئیس جمهور لبنان در سفر به قطر با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی دیدار و درباره مسائل مشترک و منطقه‌ای گفتگو کرد.

به نقل از النشره، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان امروز (دوشنبه) وارد دوحه شد و با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قظر دیدار و درباره مسائل مشترک رایزنی کرد.

در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه، راه‌های توسعه آن و حمایت قطر از لبنان در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر شد.

دفتر ریاست جمهوری لبنان نیز در توئیتر اعلام کرد: عون و شیخ تمیم راه‌های تقویت و گسترش روابط دوجانبه را در همه بخش‌ها و تلاش برای فعال سازی کمیته عالی مشترک لبنان و قطر را بررسی کردند.

رئیس جمهوری لبنان صبح امروز (دوشنبه) در راس هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی به دعوت امیر قطر، برای شرکت در آیین افتتاحیه رقابت‌های فوتبال «جام کشور‌های عرب» (فیفا عرب کاپ) ۲۰۲۱ وارد دوحه شد.

روزنامه «الجمهوریه» چاپ لبنان نیز در این ارتباط نوشت که «ولید فیاض» وزیر انرژی و آب و سرلشکر «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت ملی لبنان و تیمی از مشاوران و نیرو‌های امنیتی، میشل عون را در این سفر همراهی می‌کنند و قرار است با مقام‌های قطری درباره مسائل انرژی و امکان بهره مندی از دانش آن‌ها در زمینه اکتشاف و استخراج گاز و نفت گفتگو کنند.

دعوت امیر قطر از عون برای سفر به این کشور در حالی است که اخیرا به دنبال سخنان «جرج قرداحی» وزیر اطلاع رسانی لبنان در باره جنایت سعودی‌ها در یمن، روابط عربستان و همپیمانان عرب ریاض با لبنان دچار تنش و بحران کم سابقه شده است.

با وجود اینکه کویت، بحرین و امارات به پیروی از عربستان سفرای خود را از بیروت فراخواندند، اما قطر در سال‌های اخیر به ویژه پس از بحران قطع روابط با عربستان در سال ۲۰۱۷، سیاستی مستقل از ریاض در قبال مسائل منطقه‌ای اتخاذ کرده است و در این مسئله نیز وزیر خارجه خود را برای بررسی راه‌های حل و فصل این بحران به بیروت فرستاد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar