ایسنا/ الجزایر تلاش جدید برای میانجیگری اسپانیا میان وزیران خارجه مراکش و الجزایر در نشست اتحادیه مدیترانه را رد کرد.

روزنامه "ال پائیس" اسپانیا نوشت، رمطان لعمامره، وزیر خارجه الجزایر در آخرین لحظه از همتای اسپانیایی خود بابت عدم مشارکت در نشست اتحادیه مدیترانه پوزش خواست.

این روزنامه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت، لعمامره به خاطر تداخل زمانی نشست اتحادیه مدیترانه در بارسلونا با کنفرانس همکاری آفریقا و چین در سنگال تصمیم گرفت، به اسپانیا نرود.

کنفرانس همکاری آفریقا و چین کار خود را از روز دوشنبه شروع کرده و امروز سه شنبه به پایان می رسد.

وزیر خارجه الجزایر در توییتی نوشت: کنفرانس همکاری آفریقا و چین فرصتی برای ارزیابی اجرای برنامه های همکاری با چین و انطباق آنها برای غلبه بر بقایای همه گیری ویروس کرونا و نیز تجدید عهد مشترک ما در حفاظت از منافع آفریقاست.

وزیر خارجه اسپانیا برنامه ریزی کرده بود در نشست اتحادیه مدیترانه میان الجزایر و مراکش میانجیگری کند. وی گفته بود: "این دو کشور شریک اصلی اسپانیا و اتحادیه اروپا هستند و در کنار آن دو روابط را در دریای مدیترانه می سازیم. طی روزهای ۲۸ و ۲۹ نوامبر بارسلونا میزبان نشست اتحادیه مدیترانه خواهد بود و این مسائل را مورد بررسی قرار می دهیم. ما در اسپانیا دائما برای تنش زدایی، حسن همجواری و همکاری برای ساخت دریای مدیترانه تلاش خواهیم کرد. گفتگو در این باره اساسی است‌."

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar