ایسنا/ دادگاهی در میانمار، امروز (سه‌شنبه) رای خود را در محاکمه آنگ سان سوچی، رهبر برکنار شده این کشور، به تعویق انداخت تا اجازه شهادت یک شاهد دیگر را بدهد.

به نقل از خبرگزاری پی‌ای مدیا، یک مقام قضایی گفت، این دادگاه، که قرار بود امروز رأی خود را در مورد اتهامات سوچی مبنی بر "فتنه‌انگیزی" و "نقض محدودیت‌های کرونا" اعلام کند، با درخواست اجازه شهادت به یک پزشک که پیش از این نتوانسته بود در دادگاه حاضر شود، موافقت کرده و اعلام رأی خود را به تعویق انداخت.

از زمان کودتای ارتش میانمار، این قرار بود اولین حکم سوچی، رهبر پیشین ۷۶ ساله میانمار و برنده جایزه صلح نوبل باشد؛ سوچی در یکم فوریه سال جاری و در پی کودتای ارتش، بازداشت شده و حزب "اتحادیه ملی برای دموکراسی" او از دستیابی به دومین دوره قدرت خود در این کشور محروم شد.

سوچی همچنین با چندین اتهام دیگر از جمله "فساد" مواجه است که در صورت محکومیت به این اتهامات، ده‌ها سال را در زندان به سر خواهد برد.

یک مقام قضایی که به دلیل دستور شورای نظامی میانمار برای منتشر نشدن اطلاعات این محاکمه، نخواست نامش فاش شود، گفت که قاضی پرونده، رسیدگی به آن را تا ششم دسامبر، روزی که پزشک مذکور برای شهادت در دادگاه حاضر خواهد شد، به تعویق انداخت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar