فارس/ انتشار یک فیلم در شبکه‌های اجتماعی از لحظه سقوط یک جنگنده «اف-۳۵» انگلیس حین برخاستن از ناوهواپیمابر «ملکه الیزابت»، واکنش وزارت دفاع این کشور را به دنبال داشت.

انتشار یک ویدئو در شبکه‌های اجتماعی درباره سقوط جنگنده گران قیمت «اف-۳۵» متعلق به نیروی هوایی انگلیس خبرساز شده است.
به گزارش اسپوتنیک، ویدئویی منتشر شده که ظاهراً لحظه سقوط یک جت جنگنده اف-۳۵ نیروی هوایی سلطنتی انگلیس هنگام برخاستن از ناو هواپیمابر ملکه الیزابت برای پرواز در دریای مدیترانه را نشان می‌دهد.

در ویدئو مشخص است که خلبان قبل از سقوط به داخل آب «ایجکت‌» کرده و خود را نجات داده است.
وزارت دفاع انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ویدئویی که به صورت آنلاین در حال پخش است آگاه است. این وزارتخانه البته تاکید کرد که تحقیقات ادامه دارد و هنوز برای اظهارنظر درباره علل احتمالی سقوط هواپیما زود است.
اوایل ماه جاری بود که وزارت دفاع انگلیس سقوط یک فروند جنگنده اف_۳۵ این کشور را رسما تایید کرده بود اما تا قبل از این ویدئویی از لحظه سقوط منتشر نشده بود.
ناوهواپیمابر ملکه الیزابت سال ۲۰۱۷ وارد نیروی دریایی انگلیس شد و اکنون بزرگ‌ترین ناو جنگی تاریخ نیروی دریایی انگلیس است.
طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، انگلیس در حال حاضر دارای ۱۷ جنگنده «اف-۳۵» است که از آمریکا خریداری کرده است.
یک رسانه تخصصی نظامی چین اخیرا ادعا کرد که سانحه سقوط جنگنده پیشرفته اف-۳۵ انگلیس در دریای مدیترانه به دنبال تلاش خلبان در رهگیری یک فروند جنگنده «سوخو-۳۰» روسیه بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar