فارس/ «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان دیروز (دوشنبه) پس از دیدار با امیر قطر «تمیم بن حمد» در دوحه گفت‌وگویی با شبکه «الجزیره» کرد و به موضوعات مختلف پرداخت.

عون در بخشی از این گفت‌وگو از شیوه رفتار عربستان سعودی با لبنان در قضیه مربوط به اظهاراتی «جرج قرداحی» وزیر اطلاع‌رسانی لبنان انتقاد کرد.
وی در اشاره به اظهارات «سلمان الانصاری» روزنامه‌نگاری سعودی گفت: عربستان سعودی یک روزنامه‌نگار که مرا دشنام داد و به من توهین کرد مواخذه نکرد.
وی در ادامه با شبکه الجزیره این گفت‌وگو اعلام کرد که از جرج قرداحی نخواسته استعفا کند (جزئیات بیشتر).
بر اساس گزارش «عربی ۲۱»، سلمان الانصاری پیش‌تر در مصاحبه‌ای تلویزیونی به عون حمله کرد و ضمن حذف عنوان رئیس‌جمهور از وی، عون را به «تسلیم در برابر تمایلات حزب‌الله و ایران» متهم کرده بود.
الانصاری در واکنش به اظهارات اخیر عون نیز بار دیگر به وی توهین کرد و مدعی شد، اگر موشک‌های متحد شما حزب‌الله علیه عربستان سعودی و اظهارات وزرای رسمی شما علیه عربستان شایسته هیچ اقدامی از طرف شما نیست «پس شما و داماد فاسدت دوگانه با نشاط نیستید بلکه دوگانه بدبخت هستید».
بحران اخیر میان لبنان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس بویژه سعودی از آنجا آغاز شد که جرج قرداحی وزیر اطلاع‌رسانی لبنان در اظهاراتی که مربوط به پیش از وزیر شدنش است، جنگ علیه یمن با بیهوده می‌خواند و خواستار پایان آن می‌شود.
در پی این اظهارات، عربستان سعودی سفیر خود در بیروت را فراخواند و از سفیر لبنان در عربستان نیز خواست این کشور را ترک کند.
امارات، کویت و بحرین نیز در اقدامی مشابه سفرای خود از بیروت را فراخوانده و تأکید کردند که این اقدام آن‌ها به نشانه همبستگی با عربستان انجام شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar