باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دولت ژاپن ابتلای مسافری که از نامیبیا وارد این کشور شده است به سویه اومیکرون را تایید کرد.

به گزارش ای‌اف‌پی، ژاپن امروز (سه‌شنبه) اولین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا موسوم به اومیکرون را تایید کرد. این اتفاق یک روزپس از اعمال محدودیت‌های شدید مرزی از سوی این کشور رخ داده است.
هیروکازو ماتسونو، سخنگوی دولت ژاپن خطاب به خبرنگاران گفت: «در مورد مسافری که از نامیبیا وارد شده است، پس از تجزیه و تحلیل در موسسه ملی بیماری‌های عفونی تایید شد که موردی از اومیکرون است».
او گفت این اولین مورد تایید شده اومیکرون در ژاپن است و افزود که مسافر مبتلا مردی حدودا سی ساله است و هم اکنون در یک مرکز پزشکی ایزوله شده است.
این بیانیه یک روز پس از آن صادر شد که ژاپن قوانین مرزی خود را تشدید کرد. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن دیروز اعلام کرد که مرز‌های ژاپن بر روی خارجی‌هایی که از ۹ کشور آفریقایی می‌آیند، بسته است.
از سوی دیگر، یوشیماسا هایاشی، وزیر امورخارجه ژاپن نیز امروز اعلام کرده است که ژاپن از تصمیم سازمان تجارت جهانی برای تغییر زمان نشست به دلیل شیوع سویه جدید کرونا حمایت می‌کند.
گفتنی است نشست سازمان تجارت جهانی قرار بود از دوشنبه تا جمعه با حضور حدود چهار هزار شرکت کننده برگزار شود اما  به دلیل نگرانی از شیوع سویه جدید کرونا به تعویق افتاد.
نشست پیشین سازمان تجارت جهانی سال ۲۰۱۷ در بوئنوس آیرس برگزار شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar