فارس/ رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به بیانیه دو مقام دولت مستعفی یمن که به شکست در جنگ یمن اذعان کرده‌اند، گفت، صنعاء از روز اولین یقین به این امر داشت و بارها گوشزد کرد.

با گذشت هفت سال از جنگ یمن که نتیجه‌ای برای ائتلاف سعودی نداشته، «احمد بن دغر» رئیس شورای مشورتی یمن و «عبدالعزیز جباری» نائب رئیس پارلمان دولت مستعفی یمن در بیانیه‌ای خواستار پایان فوری جنگ یمن شدند.

«محمد عبدالسلام» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و سخنگوی انصارالله در واکنش به این بیانیه در توییتر نوشت: الحمدالله از روز اول یقین داشتیم که تجاوز (ائتلاف سعودی به یمن) محکوم به شکست است. حقیقت را ملت یمن گفتیم و اعلام کردیم که تجاوز فقط شر است و ابزارهایش را برای تحقق اهدافش بکار می‌گیرد، و اینکه منافع یمن در تشویق مداخله خارجی نیست بلکه در مقابله با آن است. سال‌های نبرد، درست بودن آنچه ملت یمن به سمت آن رفت را ثابت کرد و ملت یمن این مسیر ادامه خواهد داد.

وی افزود: عطف به موارد فوق و با یقین به اینکه مقابله با ائتلاف و محاصره برای جلوگیری از قرار گرفتن یمن تحت قیمومیت ابدی خارجی ضروری است دست گفت‌وگو را به سمت طرف‌های داخلی دراز کردیم و پنهان و آشکار از آنها دعوت کردیم که برای حرف مشترک (یمن برای همه) بیایند اما گوش‌هایشان کر بود، خنجرهای کینه را به روی ملت گشودند و بر جنگ اصرار کردند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است. این حملات نه تنها دستاوردی برای عاملان آن نداشته بلکه هزاران بی گناه را قربانی کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar