باشگاه خبرنگاران/ وزارت کشور لهستان دسترسی به ۱۸۳ منطقه پررفت و آمد در ۳ کیلومتری مرز بلاروس را به مدت سه ماه محدود کرد.
 
به نقل از خبرگزاری تاس، بر اساس اطلاعیه‌ای که روز سه‌شنبه وزارت کشور لهستان صادر کرد، ماریوش کامینسکی، وزیر کشور لهستان، ورود افراد غیرمجاز به مناطق مرزی بلاروس را که قبلاً وضعیت فوق‌العاده برقرار کرده بود، ممنوع کرد.

طبق این فرمان، این ممنوعیت شامل ۱۸۳ منطقه پررفت و آمد بوده و در ۳ کیلومتری مرز بلاروس اعمال خواهد شد. این محدودیت‌ها از امروز اول دسامبر اجرایی می‌شود و تا اول مارس ادامه خواهد داشت.

این حکم مطابق با اصلاحات جدید قانون مرز‌های دولتی لهستان که روز سه شنبه توسط رئیس جمهور و پارلمان لهستان تصویب شد، صادر شده است.

اتحادیه اروپا، بلاروس را متهم می‌کند که با استفاده ابزاری از مهاجران برای عبور از مرز‌های این کشور و رفتن به لهستان و لیتوانی به بحران پناهجویان دامن زده و ممکن است تحریم‌های جدیدی را علیه مینسک و شرکت‌های هواپیمایی که مهاجران را حمل می‌کنند، اعمال کند. اما مقامات مینسک همواره این اتهامات را رد کرده اند.

مرز لهستان و بلاروس پس از آن که هزاران پناهجو برای عبور از آن به سمت اروپا حرکت کردند، شاهد تنش بود که مرزبانان لهستانی با استقرار هزاران سرباز اضافی موقعیت خود را تقویت کردند تا از عبور این مهاجران جلوگیری کنند.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar