باشگاه خبرنگاران/ انفجار بمبی به جای مانده از جنگ جهانی دوم در نزدیکی یک ایستگاه قطار در مونیخ آلمان باعث مجروح شدن ۴ نفر شد که حال یک نفر از آن‌ها وخیم است.

گاردین از انفجار بمبی در نزدیکی یک ایستگاه قطار در شهر «مونیخ» آلمان، و مجروح شدن ۴ نفر در آن خبر داد.
گفته می‌شود این بمب از بمب‌های به جای مانده از جنگ جهانی دوم است که امروز، پس از بیش از ۷۰ سال از پایان جنگ، در نزدیک اصلی‌ترین ایستگاه قطار این شهر منفجر شد. در حال حاضر ۴ نفر بر اثر این حادثه مجروح شدند که حال یکی از آن‌ها بسیار وخیم است.
با آن‌که سال‌هاست از جنگ جهانی می‌گذرد سالانه بیش از ۲ هزار تن بمب و مهمات جنگی متعلق به این دوران در آلمان کشف می‌شود. اغلب این بمب‌ها زمانی کشف می‌شوند که کار احداث در منطقه‌ای در حال انجام باشد یا کارشناسان بمب را کشف کنند.
در زمان جنگ جهانی دوم هواپیما‌های انگلیس بیش از ۱.۵ میلیون تن بمب بر سر آلمان انداختند که به کشته شدن بیش از ۶۰۰ هزار نفر منجر شد. البته مقامات تخمین می‌رنند که ۱۵ درصد این بمب‌ها فعال نشدند و برخی از آن‌ها در عمق ۶ متری زمین مدفون شده‌اند.
انفجار امروز درحالی روی داد که نیرو‌های آلمانی مشغول حفاری سایت بودند، پلیس اعلام کرد در حال حاضر این منطقه محاصره شده است و خطری خارج از این منطقه وجود ندارد.
در حال حاضر کارشناسان انفجار در محل حادثه حاضر شدند تا به بررسی بیشتر این سایت برای اجزای باقی‌مانده این بمب بپردازند.
همچنین به دلیل این حادثه حمل‌ونقل در ریل این قطار موقت متوقف شده است و مشخص نیست چه زمانی دوباره فعالیت آن ازسرگرفته شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar