باشگاه خبرنگاران/ مقامات بهداشتی فرانسه از مشاهده نخستین سویه جدید کرونا در پایتخت این کشور خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات بهداشتی فرانسه امروز (پنجشنبه) از کشف نخستین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا به نام «اُمیکرون» خبر دادند.
طبق اعلام مقامات بهداشتی فرانسه، فرد مبتلا به سویه جدید کرونا از نیجریه بازگشته بود. همچنین همسر فرد مبتلا نیز تست کرونایش مثبت شده آزمایشها برای کشف آنکه آیا او نیز به همین سویه جدید مبتلاست یا خیر، در جریان است.
روز گذشته نیز مقامات بهداشتی آمریکا و امارات مشاهده نخستین مورد ابتلا به سویه اُمیکرون را در کشورشان تأیید کردند. آمریکا روز گذشته تأیید کرد نخستین مورد ابتلا به سویه جدید کرونا که «اُمیکرون» نام دارد، در کالیفرنیا مشاهده شده است.
بنا بر اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) مقامات بهداشتی آمریکا تأیید کردند که نخستین مورد ابتلا به سویه جدید و به شدت جهش یافته کرونا در کالیفرنیا مشاهده شده است. همچنین امارات از ثبت اولین مورد ابتلا به سویه جهش یافته "اُمیکرون" در یک زن آفریقایی که از طریق یک کشور عربی وارد امارات شده بود، خبر داده بود.
گفتنی است سازمان جهانی بهداشت سویه جدید کرونا را که در آفریقای جنوبی کشف شده، به عنوان «سویه ای نگران کننده» عنوان کرده بود.
این در حالی است که مقامات بهداشتی آفریقای جنوبی گفته اند که گونه اُمیکرون به افزایش «نگران کننده» موارد ابتلا به کرونا در این کشور دامن زده است و به سرعت در حال تبدیل شدن به سویه غالب است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar