فارس/ نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه (امروز) در پیامی، «روز ملی امارات متحده عربی» و پنجاهمین سالگرد تاسیس این کشور را تبریک گفت.

کمتر از ۱۰ ماه بعد از تبریک امارات متحده عربی به رژیم صهیونیستی به مناسبت سالروز اشغال فلسطین، تل‌آویو پیامی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس امارات صادر کرد.

نفتالی بنت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه (امروز) در پیامی، «روز ملی امارات متحده عربی» و پنجاهمین سالگرد تاسیس این کشور را به مقام‌ها و مردم این کشور تبریک گفت.

وی در توییتر پیامی به انگلیسی منتشر کرد و در آخر این پیام به زبان عربی نوشت: «روز ملی مبارک».

در پیام نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس درباره پنجاهمین سال تاسیس امارات آمده است: «پنجاهمین روز ملی امارات متحده عربی بر رهبری و مردم امارات متحده عربی مبارک باد. باشد که ۵۰ سال آینده همکاری و رفاه بیشتر بین کشورهای ما به همراه داشته باشد».

پیام نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به مناسبت «روز ملی امارات متحده عربی» صادر شد. دوم دسامبر به مناسبت اتحاد هفت شیخ‌نشین و تاسیس امارات متحده عربی  در این کشور جشن گرفته می‌شود و روز تعطیلی رسمی است.

دوم دسامبر ۱۹۷۱ این شیخ‌نشین‌ها که تا آن زمان مستعمره‌های بریتانیا بودند، با هم متحد شده و امارات متحده عربی را تاسیس کردند.

پیام تبریک نفتالی بنت در شرایطی صادر شده که اواخر فروردین ماه سال جاری، امارات متحده عربی سالروز اشغال فلسطین را به رژیم صهیونیستی تبریک گفته بود.

حساب کاربری سفارت امارات عربی متحده در رژیم صهیونیستی، در پیام مذکور آنچه آن را سالروز «استقلال» خوانده، به ساکنان فلسطین اشغالی تبریک گفت.

رد و بدل‌های پایم‌های تبریک بین مقام‌های تل‌آویو و اماراتی در ادامه دید و بازدیدهای مسئولان دو طرف از پایتخت‌های یکدیگر و تاسیس سفارت انجام شده است.

امارات متحده عربی سپتامبر سال۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافقنامه‌ سازش با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌ ابراهیم» را امضاء کرد و رسما با رژیم صهیونیستی روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar