باشگاه خبرنگاران/ صدر اعظم سابق اتریش پس از اتهام فساد و استعفا اعلام کرد که کلا از دنیای سیاست کناره گیری می‌کند.

سباستین کورتس، صدراعظم سابق اتریش اعلام کرد که از سیاست کناره گیری می‌کند.

صدر اعظم سابق اتریش به خبرنگاران در وین گفت که قصد دارد کلا از سیاست کناره گیری کند و این تصمیم فصل جدیدی در زندگی او خواهد بود که امروز به روی او و خانواده اش باز می‌شود.

سباستین کورتس در ۹ اکتبر و در بحبوحه تحقیقات دفتر دادستانی مبارزه با فساد علیه او از سمت خود کناره گیری کرد.

صدر اعظم اتریش به اتهام سوء استفاده از رسانه‌ها برای منافع حزبی خود و خرید نظرسنجی‌های دستکاری شده تحت تحقیقات قضایی قرار گرفت.

پس از برملاشدن تحقیقات و تفتیش دفتر صدر اعظم و وزارت دارایی اتریش در ارتباط با اتهام فساد، احزاب مخالف دولت یک صدا خواستار کناره گیری سباستین کورتس شدند.

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش به همراه ۹ فرد و سه سازمان دیگر به دلایل ارتکاب جرایم مختلف تحت تحقیقات قضایی قرار گرفتند. ساختمان وزارت دارایی و دفتر صدراعظم اتریش از جمله مکان‌هایی بودند که هدف این تحقیقات قضایی قرار گرفت.

در بیانیه دادستانی اتریش آمده بود: « از وزارتخانه ‌های مذکور در بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ میلادی برای تأمین مالی نظرسنجی‌های دستکاری شده استفاده شده است و این نظرسنجی‌ها در راستای منافع سیاسی یک حزب مشخص بوده است.»

پیش از این و در پی استعفای سباستین کورتس از مقام صدراعظمی، الکساندر شالنبرگ به عنوان صدراعظم جدید این کشور سوگند یاد کرد.

او پیش از این و از سال ۲۰۱۹ وزیر امور خارجه اتریش بوده است، اما نسبتا دیپلمات نوپایی محسوب می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar