باشگاه خبرنگاران/ صدر اعظم آلمان گفت که طرحی برای اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی پیشنهاد داده که در صورت تصویب بزودی الزامی خواهد شد.

به نقل از عرب نیوز، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان گفت: طرحی را پیشنهاد دادیم مبنی بر اینکه افرادی که واکسینه نشدند حق ورود به  فروشگاه‌ها، مکان های فرهنگی و تفریحی را نخواهند داشت و پارلمان دستور عمومی واکسن را به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مهار عفونت‌ کروناویروس در یک بازه زمانی بیست و چهارساعته  در نظر خواهد گرفت.

مرکل در سخنانی پس از نشستی با رهبران فدرال و ایالتی گفت که این اقدامات با توجه به نگرانی‌هایی که ممکن است بیمارستان‌ها در آلمان مملو از افراد مبتلا به کرونا شوند، ضروری است. این نگرانی درباره  افرادی که واکسینه نشده‌اند جدی‌تر است. وضعیت در کشور جدی است. او این اقدام را عمل همبستگی ملی خواند.

صدراعظم آلمان اعلام کرد: مقامات موافقت کردند که ماسک را در مدارس الزامی کنند، محدودیت‌های جدیدی را برای جلسات خصوصی اعمال کنند و تا پایان سال سی میلیون واکسیناسیون انجام دهند. تلاشی که با اجازه دادن به دندانپزشکان و داروسازان برای تزریق واکسن‌ها تقویت می‌شود.

مرکل از پیشنهاد برای تحمیل یک دستور عمومی واکسن حمایت کرد و گفت که مجلس این پیشنهاد را با نظر کمیته ملی اخلاق کشور مورد بحث قرار خواهد داد. در صورت تصویب، ممکن است در اوایل فوریه اجرایی شود.

حدود شصت‌ و هفت درصد از جمعیت آلمان به طور کامل واکسینه شده اند که بسیار کمتر از حداقل هفتاد و پنج درصد است.

مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های اتحادیه اروپا از شناسایی حدود ۶۰ مورد ابتلا به سویه جدید کرونا موسوم به اُمیکرون در کشور‌های عضو این اتحادیه خبر داد.

 آلمان به تازگی ۹ مورد مبتلا به سویه جدید کرونا یعنی امیکرون را در این کشور شناسایی کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar