ایسنا/ خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (پنج‌شنبه) گزارش داد، رهبر کره شمالی تاکید کرده که این کشور باید برای یک "تلاش بسیار عظیم" در سال آینده به منظور ادامه پیشرفت‌ها در حوزه‌هایی چون دفاع، کشاورزی و ساخت و ساز آماده شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی این اظهارات را روز چهارشنبه در نشست کمیته مرکزی دفتر سیاسی حزب حاکم کارگر مطرح کرد. در این جلسه تصمیم گرفته شد تا نشست عمومی این کمیته ماه آتی برگزار شود.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA، کیم جونگ اون در این نشست گفت: در حالی که کره شمالی همچنان با مشکلات اقتصادی مواجه است، حزب حاکم در تلاش برای رسیدن به اهداف تعیین شده و اجرای برنامه اقصادی پنج ساله که اوایل سال جاری میلادی اعلام کردیم، موفق بوده است.

وی افزود: بسیار دلگرم کننده است که تغییرات مثبت در کل امور دولتی از جمله سیاست، اقتصاد، فرهنگ و دفاع ملی ایجاد شده و مدیریت پایدار اقتصاد دولتی و موفقیت‌های بزرگ در بخش‌های کشاورزی و ساخت و ساز گواه آن است.

کیم جونگ اون در ادامه گفت: سال آینده یک سال بسیار مهم است چرا که ما باید در آن تلاشی بزرگ به اندازه تلاشی که امسال انجام دادیم، انجام دهیم.    


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar