ایرنا/ آمریکا، انگلیس، کانادا و اتحادیه اروپا پنجشنبه شب در اقدامی هماهنگ تحریم ها علیه بلاروس را افزایش داده‌اند.

به گزارش ایرنا از دویچه وله، ایالات متحده، اتحادیه اروپا، انگلیس  و کانادا تحریم های جدیدی را علیه افراد و نهادهای نزدیک به الکساندر لوکاشنکو رئییس جمهوری بلاروس اعمال کردند.

در بیانیه ای مشترک کشورهای غربی اعلام کردند که این تحریم ها در پاسخ به تداوم حملات به حقوق بشر و آزادی های اساسی در بلاروس، بی توجهی به هنجارهای بین المللی و اقدامات مکرر سرکوب است.

تحریم های جدید اتحادیه اروپا شامل ۱۷ نفر و ۱۱ شرکت و موسسه می شود، تحریم های اتحادیه اروپا همچنین چندین فرمانده فعال در درگیری های مرزی و همچنین خطوط هوایی دولتی Belavia و شرکت هواپیمایی سوریه Cham Wings را هدف قرار داده است.
خطوط هوایی بلاروس به انتقال مردم  و به تشدید بحران اوضاع مهاجران متهم شده اند.  

دویچه وله اعلام کرد تحریم ها اتحادیه اروپا همچنین شرکت‌های مسافرتی دولتی،  قضات، دادستان‌ها و یک چهره رسانه‌ای را در ارتباط با سرکوب‌های سیاسی و اطلاعات نادرست هدف قرار دادند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز تحریم‌هایی را علیه ۲۰ فرد و ۱۲ نهاد منتشر و محدودیت‌هایی را برای معاملات اعمال کرد که توانایی دولت بلاروس برای استقراض پول را محدود می کند.  

تحریم های ایالات متحده افراد و نهادهایی از جمله پسر لوکاشنکو، چندین هواپیما و یک شرکت تولید نهاده های کشاورزی را هدف قرار داده است.

انگلیس  نیز دارایی‌های شرکت دولتی Ojsc Belaruskali بلاروس را که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کودشیمیایی پتاس در جهان است، مسدود کرد.

کانادا اعلام کرد که به سایر کشورها خواهد پیوست و تحریم هایی را علیه ۲۰ فرد حقیقی و ۱۲ نهاد اعمال خواهد کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar