فارس/ «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه امروز با محمد بن زاید آل نهیان ولی عهد ابوظبی در حاشیه نمایشگاه اکسپو 2020 دبی دیدار کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی امارات(وام)، بن زاید و ماکرون درباره روابط دوستانه، مسیرهای همکاری مشترک و فرصت‌های توسعه آن در زمینه‌های مختلف در چارچوب شراکت استراتژیک ممتازی گفت‌وگو کردند که دو کشور را به ویژه در جنبه‌های سرمایه‌گذاری، اقتصادی ،فناوری پیشرفته، انرژی و امنیت غذایی علاوه بر زمینه‌های فرهنگی، آموزشی و غیره برای دستیابی به منافع متقابل، به هم نزدیک می‌کند.
دو طرف همچنین کلیه موضوعات و مسائل مورد علاقه و تحولات در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی و درباره تحولات غرب آسیا تبادل نظر کردند.
رئیس جمهور فرانسه و ولی‌عهد ابوظبی بر اهتمام مشترک خود برای تقویت جنبه‌های مختلف مشارکت استراتژیک بین امارات و فرانسه، علاوه بر اجماع دیدگاه‌ها در مورد اهمیت حمایت از راه حل‌ها و ابتکارات صلح آمیز با هدف تحکیم ارکان امنیت و ثبات در منطقه به منظور تحققق خواسته‌های مردم در دستیابی به صلح و توسعه تاکید کردند.
ماکرون سپس در توییتر نوشت: با امارات متحده عربی، ما اکنون فروش ۸۰ هواپیمای رافال و ۱۲ بالگرد کاراکال را تکمیل کرده ایم. با اطمینان، برای امنیت خود با یکدیگر همکاری می‌کنیم.
وی افزود: برای پیشرفت فناوری فردا، حمایت از کارآفرینانمان و پیشرفت در زمینه هوا فضا ما با امارات عربی متحده  وارد یک مشارکت سرمایه گذاری بزرگ می شویم.
شبکه المیادین هم نوشت که رئیس جمهور فرانسه در دبی گفت: ما تلاش می‌کنیم که کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) و عربستان سعودی نقش فعالی در کمک به ملت لبنان داشته باشند.
وی افزود: ما اگر ما همه طرف‌ها گفت‌وگو نکنیم، نمی توانیم به لبنان کمک کنیم یا ثبات در خاورمیانه را تقویت کنیم .
رئیس جمهور فرانسه همچنین گفته است که مشارکت راهبردی با امارات با هدف ایجاد ثبات و مبارزه با تروریسم است.
ماکرون در آستانه سفر به امارات هم نوشت: بخشی از امنت ما در خاورمیانه است و از همین رو ما برای حل بحران هایی که بی‌ثباتی، تروریسم و درد و رنج را به وجود می‌آورد، تلاش می‌کنیم.


به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar