ایسنا/ شرکت صنایع نظامی عربستان سعودی روز شنبه از راه اندازی یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت فرانسوی Vijac Aero و شرکت سعودی Dussur برای ساخت کارخانه بدنه هواپیما در عربستان خبر داد.

شرکت صنایع نظامی عربستان سعودی سرمایه گذاری مشترکی را بین شرکت‌های Vijac Aero فرانسه و Dussur عربستان برای ساخت کارخانه بدنه هواپیما راه‌اندازی کرده است.
این شرکت اضافه کرد که انتظار می‌رود درآمد این پروژه مشترک تا سال ۲۰۳۰ به ۲۰۰ میلیون دلار برسد.
این سرمایه گذاری مشترک در مجمع سرمایه گذاری عربستان و فرانسه که در حاشیه سفر امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه به عربستان سعودی برگزار شد، اعلام شد.
منابع سعودی اعلام کردند که توسعه توانمندی‌ها و قابلیت‌های عربستان در صنعت ساخت بدنه هواپیما و آموزش مهندسان و تکنسین‌های سعودی و همچنین تقویت بومی‌سازی صنایع نظامی و هوانوردی غیرنظامی در راستای طرح چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان از جمله امتیازات دیگر این سرمایه گذاری مشترک است.
رئیس‌جمهوری فرانسه امروز برای دیداری رو در رو با ولیعهد عربستان وارد ریاض شد و نخستین مقام بلندپایه غربی است که از زمان قتل خاشقجی در ۲۰۱۸ وارد کاخ پادشاهی عربستان می‌شود.
فرانسه یکی از تامین کنندگان اصلی سلاح برای عربستان نیز هست؛ اما در پی درگیری‌ها در یمن که اکنون به یکی از بدترین بحران‌های بشری جهان بدل شده در تامین تسلیحاتی برای ریاض تحت فشار قرار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar