ایسنا/ وزیر خارجه لبنان در جریان مشارکت در کنفرانس رم، اولویت‌های دولت از جمله مذاکرات با صندوق بین‌المللی پول و اصلاحات به ویژه در زمینه برق و بخش بانکی و همچنین برگزاری انتخابات پارلمانی را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش النشره، عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان در تعدادی از همایش‌ها در این کنفرانس شرکت کرد که در آن شماری از مسؤولان سازمان ملل، کشورهای اروپایی و عربی حضور داشتند و در جریان آن با جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار کرد و دو طرف در جریان این دیدار در خصوص کمک‌های ارائه شده این اتحادیه به لبنان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار ضمن بررسی روابط لبنان با کشورهای عربی به ویژه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، بر هویت عربی لبنان و پایبندی دولت به سیاست خویشتنداری و دوری گزیدن از بحران‌های منطقه تاکید شد.
بورل نیز بر لزوم انجام اصلاحات برای استفاده از حمایت مالی در چارچوب برنامه‌ها با صندوق بین‌المللی پول تاکید کرد و مسأله آوارگان سوری و تاثیر آن بر وضعیت داخلی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی لبنان و همچنین لزوم ایجاد همگرایی‌های جدید برای حل آن را مورد اشاره قرار داد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar