باشگاه خبرنگاران/ نتیجه تحقیقات جدید نشان می‌دهد ایالت‌هایی که به دونالد ترامپ رای بیشتری داده اند تقریباً سه برابر بیشتر در معرض مرگ و میر ناشی از کرونا قرار دارند.
 
به نقل از پایگاه خبری رولینگ استون، تحقیقات جدید از ماه می‌سال جاری میلادی در آمریکا نشان می دهد احتمال مرگ بر اثر ابتلا به کرونا در ایالت‌هایی که به دونالد ترامپ رای داده اند تقریباً سه برابر بیشتر از ایالت‌هایی است که جو بایدن در آنجا به پیروزی رسیده است.

یک مرکز تحقیقاتی پژوهش‌های خود را در بیش از ۳۰۰۰ منطقه مختلف از می ۲۰۲۱ یعنی زمانی که واکسن کرونا به طور گسترده در دسترس عموم مردم قرار گرفت انجام داده است.

در این گزارش آمده است: مناطقی که با آمار بیش از ۶۰ درصد مردم آن به دونالد ترامپ رای داده اند، ۲.۷ برابر بیشتر از مناطقی که جو بایدن در آنجا پیروز شده است مرگ و میر ناشی از کووید – ۱۹ را ثبت کرده اند. 

گفته می‌شود این داده‌ها را می‌توان با آماری دیگری نیز تطبیق داد؛ حاشیه‌ها و ادعا‌های دونالد ترامپ در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری با نرخ پایین واکسیناسون مرتبط است. به گفته چالز گابا، یک پژوهشگر مستقل در بخش مراقبت‌های بهداشتی که در این پژوهش نیز نقش داشته گاهی در شش ماه گذشته این اعداد و ارقام حتی بالاتر هم بوده است.

برای مثال در ماه اکتبر مناطقی که بالاترین نرخ رای دادن به دونالد ترامپ را داشته اند تقریبا شش برابر بیشتر از مناطقی که با بالاترین نرخ رای به بایدن را داشتند شاهد مرگ و میر ناشی از همه گیری بوده اند. این رقم به گفته گابا در هفته‌های اخیر به حدود ۵.۵ برابر کاهش یافته است.

یکی دیگر از دلایل تفاوت زیاد میان این ارقام، نرخ واکسیناسیون میان جمهوری خواهان و دموکراتهاست. براساس گزارش بنیاد خانواده قیصر در آمریکا جمهوری خواهان و گروه‌های مستقل وابسته به آن‌ها هم اکنون ۶۰ درصد از جمعیت بالغ واکسینه نشده آمریکا را تشکیل می‌دهند.

این بنیاد در تحقیقات خود نشان داد حزبگرایی سیاسی قوی‌ترین عامل برای تصمیم گیری در قبال واکسیناسیون کرونا در آمریکاست.

تحقیقات دیگری در آمریکا نشان داد تا ۲ دسامبر سال جاری میلادی، ۹۱ درصد از دموکرات‌ها حداقل یک دوز از واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند این در حالیست که این رقم در میان جمهوری خواهان ۵۹ درصد است.

جمهوری خواهان به رهبری دونالد ترامپ همواره یکی از منتقدان جدی واکسن کرونا بوده اند و اساسا ترس از ویروس کووید – ۱۹ در جهان را تمسخر می‌کردند. این در حالی است که تاکنون ۷۸۷ هزار نفر در آمریکا به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که بالاترین میزان در میان کشورهای جهان است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar