مهر/ نخست وزیر عراق تلفنی با لیز تراس وزیر خارجه انگلیس درباره پایان نقش رزمی نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق گفتگو کرد.

به گزارش بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق تلفنی با لیز تراس وزیر خارجه انگلیس درباره پایان نقش رزمی نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق گفتگو کرد.
دفتر رسانه ای الکاظمی با صدور بیانیه ای اعلام کرد: لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس در تماسی تلفنی با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق گفتگو کرد.
در این بیانیه آمده است: دو طرف در این مکالمه تلفنی به بررسی روابط دوجانبه بین دو کشور و راه های توسعه آن در زمینه های سیاسی و اقتصادی و در عرصه سرمایه گذاری پرداختند و درباره تحولات اوضاع در منطقه و نقش محوری عراق در تقویت ثبات در منطقه رایزنی کردند.
همچنین، بررسی آینده همکاری بین دو کشور در جنگ علیه تروریسم و تعقیب عناصر باقیمانده گروه تروریستی داعش، هماهنگی مشترک بین بغداد و لندن درخصوص خروج نیروهای رزمی ائتلاف بین المللی از عراق و انتقال وضعیت حضور آنها از رزمی به مشاوره، کمک و توانمندسازی که موجب تقویت امنیت و ثبات در عراق و منطقه می شود، از دیگر محورهای گفتگوی مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با وزیر خارجه انگلیس بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar