ایسنا/ وزارت امور خارجه بلاروس گفت، مینسک تصمیم گرفته است واردات بعضی کالاها را از کشورهایی که بلاروس را تحریم کرده‌اند ممنوع کرده و افراد جدیدی را به لیست اشخاصی که ورود آن‌ها به "کشور اتحادیه" (بلاروس و روسیه) نامطلوب است، اضافه کند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه بلاروس در بیانیه‌ای گفت: در پاسخ به فشار تحریم‌های خارجی غیرقانونی که استقلال و رفاه مردم بلاروس را نشانه رفته‌اند و برای حفاظت از منافع ملی خود، دولت بلاروس تصمیم گرفته است تا واردات تعدادی از کالاها را از مبدا کشورهایی که تحریم‌هایی ضد بلاروس وضع کرده‌اند، ممنوع کند.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد که دولت بلاروس در آینده نزدیک، حکمی در ارتباط با همین موضوع امضا خواهد کرد.
وزارت خارجه بلاروس افزود: در واکنش به محدودیت‌های غیرقانونی اعمال شده علیه صنعت هوانوردی بلاروس، که از رقابت‌های ناعادلانه نشات می‌گیرند، کشور ما اقدامات مشابهی در رابطه با شرکت‌های هوانوردی انگلیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا انجام خواهد داد. لیست افرادی که ورودشان به بلاروس و «کشور اتحادیه» نامطلوب قلمداد می‌شود، گسترش خواهد یافت و افرادی از کشورهایی که به صورت سازمان‌یافته، علیه مقامات، نمایندگان و روزنامه‌نگاران بلاروس، تبعیض قائل می‌شوند، به این لیست اضافه خواهند شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar