باشگاه خبرنگاران/ دوین نونز، جمهوری خواه ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از سمتش استعفا داد و قرار است مدیر اجرایی شبکه اجتماعی ترامپ شود.
 
به نقل از خبرگزاری رویترز، دوین نونز، جمهوری خواه ارشد کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با استعفا از سمت خود به دنبال ملحق شدن به تیم رسانه ای ترامپ است. گفته می‌شود دوین نونز پس از استعفا از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان مدیر اجرایی رسانه‌ اجتماعی جدید دونالد ترامپ فعالیت کند.

گروه رسانه و فناوری ترامپ در بیانیه‌ای در واکنش به این استعفا اعلام کردند: نونز ۴۸ ساله نقش جدید خود را در ژانویه ۲۰۲۲ آغاز خواهد کرد.

نونز برای نخستین بار در سال ۲۰۰۲ توانست به عنوان نماینده وارد کنگره شود و از ژانویه ۲۰۱۵ تا ژانویه ۲۰۱۹ ریاست هیئت اطلاعاتی مجلس نمایندگان را برعهده داشت. او از حامیان سرسخت دونالد ترامپ محسوب می شود. 

نونز همچنین در جریان تحقیقات درباره نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا یکی از سرسخت‌ترین مدافعان ترامپ بود. ترامپ نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: نونز می‌داند که باید رسانه‌های لیبرال و فناوری‌های بزرگ را توسعه دهیم تا از نابود شدن آزادی در آمریکا جلوگیری کنیم.

بسیاری معتقدند که استعفای نونز از مجلس آمریکا می‌تواند انتخابات سال آینده مجلس را با مشکلات زیادی مواجه کند. جمهوری خواهان تنها باید ۵ کرسی را در انتخابات ۲۰۲۲ برای تصاحب دوباره مجلس نمایندگان به دست بیاورند تا از این طریق بتوانند بر دولت جو بایدن اعمال نفوذ کنند.

به گفته رسانه‌های خبری، مقامات وال استریت در حال بررسی قرارداد ۱.۲۵ میلیارد دلاری دونالد ترامپ برای عرضه سرمایه گذاری جدید رسانه‌های اجتماعی او در بازار‌های سهام هستند. شرکت فناوری و رسانه‌های اجتماعی ترامپ روز گذشته فاش کرد: کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در حال بررسی این قرارداد است.

شرکت رسانه‌های اجتماعی ترامپ هنوز هیچ واکنشی به انتشار این اخبار نشان نداده است.بسیاری از نمایندگان مجلس آمریکا می‌گویند دونالد ترامپ برای سرمایه گذاری در بورس این کشور برخی از قوانین مربوط به بازار سرمایه را نقض کرده است.

الیزابت وارن، یکی از نمایندگان مجلس آمریکا در این باره می‌گوید: بررسی مجدد پیشنهاد دونالد برای سرمایه گذاری در بورس به معنای نادیده گرفتن تخلفات وی نیست.

دونالد ترامپ بار‌ها از زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده قصد دارد رسانه اجتماعی مخصوص خود را راه اندازی کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar