تسنیم/ سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که ارتش این کشور طی عملیات شب گذشته خود با چند موشک بالستیک و ۲۵ پهپاد تهاجمی، اهداف مهمی در خاک عربستان از جمله فرودگاه ملک خالد و وزارت دفاع این کشور در ریاض را هدف قرار داده است.

سرتیپ «یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن به تشریح عملیات تلافی جویانه ارتش این کشور در عربستان سعودی پرداخت.

وی طی کنفرانس خبری امروز سه شنبه گفت که نیروهای مسلح این کشور در پاسخ به حملات سعودی اماراتی و آمریکایی و محاصره یمن توسط ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، عملیات منحصر به فرد و گسترده‌ای در عمق خاک سعودی انجام دادند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که در این عملیات اهداف نظامی و حیاتی در ریاض پایتخت عربستان، شهر جده، الطائف، جیران، نجران و عسیر هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفت.

سریع گفت که در این عملیات، از چندین موشک بالستیک و 25 پهپاد دور برد تهاجمی استفاده شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که در این عملیات شش پهپاد از نوع صماد3، شماری موشک از نوع ذوالفقار  وزارت دفاع و فرودگاه ملک خالد و اهداف نظامی دیگر در شهر ریاض را هدف قرار داد. 

سرتیپ یحیی سریع گفت که نیروهای ارتش یمن با شش پهپاد از نوع صماد2 و صماد 3 پایگاه هوایی ملک فهد در طائف و شرکت نفت آرامکو در جده را هدف قرار داد.  در أبها، جیزان و عسیر (جنوب غرب عربستان) نیز از پنج پهپاد نوع صماد1 و صماد2 در حمله به اهداف نظامی در این مناطق استفاده شده است. 

وی همچنین گفت که ارتش یمن با هشت پهپاد از نوع قاصف 2کی، شمار زیادی موشک بالستیک، مناطق حساس و مهم در أبها، جیزان و نجران را هدف قرار داده است. 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از همه شهروندان سعودی و افراد مقیم عربستان خواست از مناطق و مراکز نظامی فاصله بگیرند؛ چرا که این مناطق جزو اهداف مشروع برای حمله است. 

وی در پایان گفت که «ما تشدید حملات را با تشدید حملات پاسخ خواهیم داد و عملیات نظامی زیادی را در راستای دفاع مشروع در برابر تداوم حملات و محاصره یمن انجام خواهیم داد.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar