تسنیم/ معاون نخست وزیر طالبان در دیدار با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل گفت همه در برابر قانون یکسان هستند و سیاست طالبان آموزش برای همه است.

«عبدالسلام حنفی» معاون نخست وزیر طالبان در دیدار با «دبورا لاینز» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان گفت که امنیت سراسری در افغانستان تامین شده و طالبان نسبت به تامین امنیت نهادهای کمک‌کننده به افغانستان متعهد است.
براساس بیانیه منتشر شده توسط «انعام‌الله سمنگانی» معاون سخنگوی طالبان، حنفی افزود: همه در برابر قانون یکسان هستند و سیاست ما آموزش برای همه است.
معاون نخست وزیر طالبان همچنین از جامعه جهانی خواست تا در تکمیل پروژه‌های ناتمام افغانستان کمک کنند تا علاوه بر ایجاد اشتغال از فرار استعدادهای جوان افغانستان جلوگیری شود.
لاینز نیز در این دیدار گفت که با مقامات آمریکایی درباره آزادسازی دارایی‌های توقیف شده افغانستان و با مسئولین بانک جهانی نیز درباره وضعیت افغانستان گفت‌وگو کرده است.
وی با تاکید بر ضرورت تامین امنیت نهادهای کمک‌رسان نیز گفت: ما حقوق معلمین و کارکنان بخش درمان را می‌پردازیم و تلاش داریم تا مواد خوراکی را از داخل افغانستان خریداری و بین مردم توزیع نماییم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar