تسنیم/ افزایش بی سابقه تعداد مبتلایان به کرونا در کره جنوبی مقامات این کشور را به فکر استفاده بیشتر از روش درمان خانگی انداخته است.

به نقل از رویترز، یک مقام بهداشتی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که کره جنوبی توسعه درمان خانگی بیماران مبتلا به کووید-19 را توسعه خواهد داد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شده که تعداد ابتلای روزانه و موارد جدی رکوردی جدید ثبت کرده و بیمارستان ها را با فشار جدیدی مواجه کرده است.

تعداد مبتلایان در کره جنوبی این ماه پس از تلاش دولت برای کاهش محدودیت‌ها در قالب طرح (زندگی در کنار کرونا) به شدت افزایش یافته است.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های کره جنوبی برای روز سه شنبه 7175 مورد مبتلای جدید و 63 مورد مرگ و میر ناشی از این ویروس را ثبت کرد. این برای اولین بار است که تعداد ابتلای روزانه به کرونا در این کشور از مرز 7 هزار نفر عبور کرده، درحالیکه بیمارستان‌ها 840 مورد مبتلای دارای شرایط وخیم را ثبت کرده‌اند.

سون یونگ رائه، یک مقام ارشد وزارت بهداشت در کنفرانس خبری خود گفت: اهمیت دارد که روند کنونی افزایش تعداد بیماران دارای شرایط وخیم را طی یک یا دو هفته تغییر دهیم.

این مقام کره‌ای گفت درصورتی که تعداد ابتلای روزانه از مرز 10 هزار نفر عبور کند، دولت ممکن است نیاز به انجام اصلاحات جدی در سیستم مراقبت‌های بهداشتی داشته باشد و به توسعه درمان خانگی  بیاندیشد؛ شیوه‌ای که باتوجه به علایم خفیف 80 درصد از مبتلایان، درحال حاضر نزدیک به نیمی از سهم درمان را به خود اختصاص داده است.

سون در ادامه گفت که کمتر از 3 درصد بیماران کرونایی در بریتانیا، 6.95 درصد در سنگاپور و 12.8 درصد در ژاپن در بیمارستان بستری می‌شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar