ایسنا/ یک رسانه عرب زبان از مخالفت مصر با سفر هیئتی از جنبش حماس در به قاهره خبر داد.

روزنامه العربی الجدید نوشت که یحیی السنوار، رئیس حماس در نوار غزه و هیئتی از رهبری این جنبش قصد داشتند که طی روزهای آتی به مصر سفر کنند و از آنها راهی قطر، ترکیه و شاید ایران بشوند.

این رسانه همچنین اعلام کرد: به نظر می‌رسد که قاهره از این سفر استقبال نکرده و یا تمایلی به انجام آن ندارد.

طبق نوشته این روزنامه، روابط حماس و قاهره به دلیل اتهام مقامات مصر از سوی حماس به تعلل در اجرای مستلزمات آتش بس در نوار، بار دیگر دچار تنش شده است.

العربی الجدید همچنین نوشت: حماس طی دو ماه گذشته نسبت به این تعلل مصر در قبال مسائل غزه و به ویژه پرونده بازسازی این باریکه سکوت کرده است.

به گفته منابع برجسته در حماس، مقامات این جنبش بارها از موضع مصر و تعلل آن در اجرای تفاهمات با حماس در مقاطع مختلف غافلگیر شدند و موضع قاهره در برخی از موضوعات، به ویژه بازسازی غزه، سختگیرانه‌تر از موضع اسرائیل است.

طبق گفته منابع العربی الجدید، حماس چندین بار ضرب‌الاجلی را برای میانجی مصری تعیین کرد تا توافقات با رژیم صهیونیستی را پیش ببرد و روند بازسازی غزه را آغاز کند.

در همین راستا، شبکه الجزیره به نقل از منابعی در جنبش "حماس" اعلام کرد که این جنبش در حال بررسی گزینه‌های تشدید تنش با اسرائیل، با توجه به محاصره غزه و تعلل در روند بازسازی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar