فارس/ کاخ سفید چهارشنبه شب (8 دسامبر) اعلام کرد که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا «الینا رومانوسکی»، سفیر کنونی این کشور در کویت را برای تصدی پست سفیری در عراق پیشنهاد داده است.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور آمریکا همزمان با نزدیک شدن به زمان پایان یافتن ماموریت «متیو تولر»، سفیر واشنگتن در عراق، گزینه جدیدی را برای تصدی این پست پیشنهاد کرده است. در هفتم نوامبر ۲۰۱۸ کاخ سفید اعلام کرد گزینه رئیس‌جمهور وقت این کشور برای تصدی پست سفیری در عراق،  متیو تولر است. سرانجام در ۱۶ می ۲۰۱۹ سنای ایالات متحده، تایید کرد که وی تصدی این پست را برعهده بگیرد. وی پیشتر، سفیر آمریکا در یمن بود و تصدی پست سفیری در کویت را نیز در کارنامه خود داشت.
به نوشته پایگاه خبری «المعلومه»، الینا رومانوسکی، در سال ۲۰۲۰، به عنوان سفیر ایالات متحده در کویت انتخاب شد و پیش از آن، طی سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰، به عنوان معاون هماهنگ‌کننده اصلی وزارت امور خارجه برای مبارزه با تروریسم فعالیت می‌کرد.
طی سالهای ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶، وی به عنوان هماهنگ‌کننده کمک‌های ایالات متحده به اروپا و اوراسیا فعالیت کرده و از نزدیک با دفتر امور آسیای جنوبی و مرکزی و دفتر مدیر کمک‌های خارجی هماهنگ شده است.
رومانوسکی تصدی پستهای معاون دستیار وزیر در دفتر آموزش و امور فرهنگی طی سالهای ۲۰۰۵-۲۰۱۱، معاون دستیار وزیر در دفتر امور خاور نزدیک طی سالهای ۲۰۰۴-۲۰۰۵  را نیز در کارنامه کاری خود دارد. وی از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵، جانشین معاون دفار خاورمیانه در آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده را بر عهده داشت.
این دیپلمات آمریکایی در سال ۲۰۰۳ به وزارت امور خارجه این کشور پیوست تا دفتر ابتکار مشارکت در خاورمیانه (MEPI) را راه‌اندازی کند و خود نخستین مدیر آن  طی سالهای ۲۰۰۳تا ۲۰۰۵ بود. سفیر کنونی آمریکا در کویت، پیش از پیوستن به وزارت خارجه، از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۳ در وزارت دفاع مشغول به کار بود و پستهای بالایی در این وزارت‌خانه را تجربه کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar