نماد آخرین خبر

روسیه: با جنگ مخالفیم

منبع
ايسنا
بروزرسانی
روسیه: با جنگ مخالفیم

ایسنا/ سفارت روسیه در ایالات متحده امروز (شنبه) موضع اخیر کاخ سفید درباره تدارکات ادعایی مسکو برای اجرای حمله‌ای علیه اوکراین را "فشار اطلاعاتی" توصیف کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هیات دیپلماتیک روسیه در بیانیه‌ای که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد، تاکید کرده است: چنین بیانیه‌هایی تاییدکننده فشار اطلاعاتی بی‌وقفه بر کشور ما هستند. علاوه بر این، سناریویی تکراری در جریان است؛ "القای" یک حس و سپس تکرار مداوم آن به دست رسانه‌ها، آن را به اخبار اصلی تبدیل می‌کند.   

سفارت روسیه تاکید کرد: به نوبه خود، مایلیم همکاران خود را از چنین ماجراجویی‌هایی برحذر داریم. بار دیگر اعلام می‌کنیم که اتهام‌زنی‌های مستمر علیه ما در آمریکا (چه در سطح رسمی و چه در سطح رسانه‌ای) بی‌اساس هستند و هیچ پشتوانه‌ای ندارند.

سفارت روسیه در ایالات متحده همچنین از واشنگتن خواست تا برای تضمین‌های امنیتی و حل و فصل مشکلات بین‌المللی از طریق گفت‌وگو، کاری اساسی در پیش بگیرد.  

در پیام سفارت روسیه آمده است: ما از ایالات متحده می‌خواهیم تا بر پایه پیش‌نویس توافق‌هایی که طرف روسی پیشنهاد داده است، برای تضمین گارانتی‌های امنیتی کاری اساسی انجام دهد. روسیه مخالف جنگ است. ما طرفدار راهکار دیپلماتیک برای تمام مشکلات بین‌المللی هستیم.

یک هفته پس از تعاملات دیپلماتیک، آمریکا روز جمعه روسیه را به "بهانه‌تراشی" برای حمله به اوکراین متهم کرد. به گفته یک مقام سفارت آمریکا، این نشانه دیگری از "کوبیدن به طبل جنگ" است؛ آن هم پس از برگزاری سه نشست کلیدی برای کاستن از تنش‌ها بعد از تجمع حدود ۱۰۰ هزار نیرو در مرزهای روسیه با اوکراین.   

یک مقام آمریکایی روز جمعه گفت: روسیه زمینه را برای گزینه بهانه‌تراشی برای حمله، از جمله با فعالیت‌های خرابکارانه و عملیات‌های اطلاعاتی و متهم کردن اوکراین به دسیسه‌چینی یک حمله قریب‌الوقوع علیه نیروهای روسیه در شرق اوکراین آماده می‌کند. براساس داده‌هایی که جامعه اطلاعاتی آمریکا در اختیار دارد، روسیه گروهی از عوامل را برای اجرای یک عملیات "پرچم دروغین" در شرق اوکراین تدارک دیده است. این گروه برای جنگ شهری و استفاده از مواد منفجره آموزش دیده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره