logo
  1. برگزیده
بین الملل

قدرت‌نمایی روسیه با پرتاب موشک‌های مافوق صوت در رزمایش هسته‌ای

منبع
فارس
بروزرسانی
قدرت‌نمایی روسیه با پرتاب موشک‌های مافوق صوت در رزمایش هسته‌ای

فارس/ روسیه جزئیات و تصاویر رزمایش هسته‌ای راهبردی این کشور که با پرتاب موشک‌های کروز و بالستیک به دستور پوتین آغاز شد را منتشر کرد.

کرملین اعلام کرد که روسیه روز شنبه به عنوان بخشی از تمرینات هسته‌ای راهبردی تحت نظارت ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور و همتای بلاروسی او، اهداف دریایی و زمینی را با موشک‌های بالستیک و کروز هدف قرار داد.
به گزارش رویترز، کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد رزمایش‌های سالانه شامل پرتاب موشک‌های مافوق صوت «کینژال» و «زیرکان» و تعدادی سلاح دیگر بود.

طبق اعلام کرملین، در این تمرینات، موشک‌های مافوق صوت کینژال (خنجر) با موفقیت پرتاب شد. کشتی‌ها و زیردریایی‌های ناوگان شمال و دریای سیاه روسیه موشک‌های کروز کالیبر و موشک‌های مافوق صوت زیرکان را به سمت اهداف دریایی و زمینی پرتاب کردند.


همچنین پرتاب موشک کروز اسکندر در سایت آزمایشی «کاپوستین یار» انجام شد و موشک بالستیک قاره‌پیما «یارس» از پایگاه «پلستسک» در میدان نظامی «کورا» در «کامچاتکا» پرتاب شد.

موشک‌های کروز پرتاب شده از ناوهای موشک‌انداز راهبردی دوربرد Tu-۹۵MS نیز به اهداف خود در محدوده «پمبوی» و «کورا» برخورد کردند. در این تمرینات، موشک بالستیک «سینوا» هم از زیردریایی هسته‌ای «کارلیا» در محدوده «کورا» از دریای «بارنتس» پرتاب شد.

وزارت دفاع روسیه دیروز (جمعه) اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور روز شنبه شخصاً بر تمرین‌های نظامی با حضور «نیروهای راهبردی» روسیه که شامل پرتاب موشک‌های بالستیک و کروز می‌شود، نظارت خواهد کرد.

اخبار مربوط به این رزمایش در حالی منتشر می شود که تنش‌ها میان غرب و روسیه بر سر اوکراین به اوج رسیده و در روزهای اخیر در مناطق شرقی اوکراین درگیری‌هایی بین نیروهای جمهوری‌های خودخوانده طرفدار روسیه و نظامیان ارتش اوکراین رخ داده است. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره