logo

انگلیس: بدترین سناریو در بحران اوکراین ممکن است هفته آینده رخ دهد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
انگلیس: بدترین سناریو در بحران اوکراین ممکن است هفته آینده رخ دهد

ایسنا/ وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه بدترین سناریو در بحران اوکراین ممکن است هفته آینده اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد که تهاجم یک بحران برای کل جهان خواهد بود.

«لیز تراس» در جریان سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ اعلام کرد: ما مصمم هستیم در صورت تهاجم روسیه به اوکراین، تحریم‌های شدیدی را علیه روسیه اعمال کنیم، زیرا این یک بحران برای کل جهان خواهد بود.

از سوی دیگر، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین روز شنبه با توجه به نگرانی‌های فزاینده از حمله احتمالی روسیه به کشورش، خواستار یک چارچوب زمانی «مشخص» برای پیوستن کشورش به ناتو شد.

او در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟ ما می‌توانیم با ارائه جدول زمانی مشخص و عملی برای گنجاندن این کشور در ناتو، قویاً از اوکراین و قابلیت های دفاعی آن حمایت کنیم.

دولت روسیه بارها تاکید کرده است که قصد ندارد عملیاتی علیه اوکراین انجام دهد و تاکید کرده است که تمام گزارش‌هایی که از این موضوع صحبت می‌کنند کذب هستند و هدف از این ادعاها تشدید تنش‌ها در منطقه و دامن زدن به لفاظی‌های ضد روسی برای آماده‌سازی جهت تحریم های جدید اقتصادی و توجیه گسترش ناتو به شرق اروپا است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره