logo

میدان اصلی پاریس در اعتراض به سیاست‌های انتخاباتی مسدود شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
میدان اصلی پاریس در اعتراض به سیاست‌های انتخاباتی مسدود شد

ایرنا/ فعالان زیست محیطی روز شنبه در اعتراض به برنامه های آب و هوایی نامزدهای ریاست جمهوری فرانسه، یک میدان اصلی در مرکز پاریس را مسدود کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروهی موسوم به شورش علیه انقراض در وب سایت خود اعلام کرد که قصد دارد یک مکان اصلی در پاریس را مسدود کند تا چرخه انتخاباتی در این کشور مختل شود.

اگرچه هزینه های زندگی، موضوع اصلی کارزار انتخاباتی فرانسه است، سیاست های بخش انرژی ارتباط تنگاتنگی با آن دارد و امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور و مارین لوپن رقیب راستگرای وی سیاست های بسیار متفاوتی را در زمینه بخش انرژی تجدیدپذیر ارائه داده اند.

«لو» یک معلم تاریخ که دو سال پیش به جنبش شورش علیه انقراض پیوست، گفت: ما این میدان در پاریس را مسدود می کنیم تا در مخالفت با جایگزین هایی که نداریم، شورش کنیم. وی افزود: این انتخابات، برای ما هیچ گزینه ای بین انتخاب یک نامزد راست افراطی با دیدگاه های نفرت انگیز و نامزدی که طی پنج سال مساله شناخت محیط زیست را کنار گذاشت و دروغ گفت، باقی نمی گذارد.

درهمین حال، صدها نفر در پاریس در مخالفت با برنامه های نامزدهای انتخاباتی فرانسه تجمع کردند و برخی به نشانه اعتراض روی زمین دراز کشیدند.

در حالی که هشت روز تا برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه زمان باقی است تا تکلیف هدایت بر دومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا برای پنج سال آینده مشخص شود، نظرسنجی ها نشان می دهد که رئیس جمهوری میانه رو این کشور اندکی جلوتر از رقیب راست افراطی اش است، اما انتظار می رود که این دور از رقابت انتخاباتی، سخت باشد.

پلیس فرانسه با پیش بینی اینکه امروز (شنبه) تجمعات اعتراض آمیز متعددی علیه لوپن در خیابان های پاریس و شهرهای بزرگ فرانسه شگل بگیرد، نیروهای خود را در مناطق حساس مستقر کرده است.

این اعتراضات در پاسخ به فراخوان گروه‌ها، سازمان‌ها و انجمن‌های حقوق بشری و مقابله با نژادپرستی برگزار خواهد شد و هدف آن مقابله با رسیدن لو پن به کاخ الیزه عنوان شده است.

یکی از این گروه‌ها با عنوان انجمن حقوق بشری در سایت خود با محکوم کردن آنچه «برنامه گمراه‌کننده» لو پن خوانده، آورده است: با رد لو پن، مانع ظهور یک پروژه اجتماعی مخرب حکومت قانون، جمهوری دموکراتیک اجتماعی و متحدی که ما هر روز از آن دفاع می کنیم، می‌شویم.

 اعلام نام امانوئل مکرون رئیس جمهوری فعلی فرانسه و مارین لو پن به عنوان نامزدهایی که به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری راه یافتند، چند شهر فرانسه را ناآرام کرد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه برای ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت) پیش‌بینی شده است و در آن برندگان دور نخست، مکرون و لو پن به رقابت می‌پردازند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره