logo

کاخ سفید میزبان نشست کشورهای عضو آسه آن

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کاخ سفید میزبان نشست کشورهای عضو آسه آن

ایرنا/ کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای گفت:‌ آمریکا ماه آینده میزبان کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا موسوم به «آسه آن» خواهد بود.

به گزارش ایرنا به نقل از ایندیپندنت، کاخ سفید شنبه افزود، نشست کشورهای آسه آن ۱۲ تا ۱۳ ماه می (۲۲ تا ۲۳ اردیبهشت) در واشنگتن برگزار خواهد شد.

کشورهای برونئی، کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام اعضای این گروه هستند.  

کاخ سفید قبلاً اعلام کرده بود که این اجلاس در روزهای ۲۸ و ۲۹ مارس برگزار می‌شود، ولی کشورهای عضو گروه آسه آن زمان‌بندی این نشست را تغییر دادند. در ۴۵ سال گذشته آمریکا روابط خوبی با کشورهای جنوب شرقی آسیا داشته است.

این گردهمایی پس از شرکت بایدن در اجلاس اکتبر ۲۰۲۱ صورت گرفت که در آن آمریکا ۱۰۲ میلیون دلار به کشورهای عضو این گروه برای تجدید سیستم‌های بهداشتی برای مبارزه با ویروس کرونا کمک کرد.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز شنبه در بیانیه‌ای گفت: این یک اولویت برای دولت بایدن برای کمک به متحدانش در شرق آسیاست. سیاست آمریکا در این منطقه تقویت تعهد مشترک در اقیانوس هند-آرام است.

ماه گذشته لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور برای دیدار با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به واشنگتن سفر کرده بود. محور دیدارهای دو طرف تحولات منطقه و فشار بر روسیه بر ترک مخاصمه با اوکراین بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره