نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
بین الملل

فرانسه ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین را تقویت می‌کند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
فرانسه ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین را تقویت می‌کند

ایرنا/ کاخ الیزه مقر رئیس جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که این کشور ارسال تجهیزات نظامی و کمک‌های بشردوستانه به اوکراین را تقویت می‌کند.

این بیانیه روز شنبه به دنبال گفت‌وگوی تلفنی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی خود، منتشر شده است.
بر اساس این بیانیه، رئیس جمهور اوکراین از همتای فرانسوی خود برای ارسال محموله‌های تجهیزات نظامی در مقیاس بزرگ که به مقاومت کی‌یف کمک می‌کند، تشکر کرد.
مکرون نیز اعلام کرد که این حمایت و همچنین کمک‌های بشردوستانه ارائه شده توسط فرانسه ادامه می‌یابد.
الیزه نیز در بیانیه ای در خصوص این ملاقات، از ارسال ۶۱۵ تن تجهیزات از جمله تجهیزات پزشکی به اوکراین خبر داده است.
بر اساس این بیانیه مطبوعاتی، فرانسه اطمینان داده است که ماموریت کارشناسان این کشور در جمع‌آوری شواهد مربوط جنایات ارتکابی در جنگ اوکراین گسترش می‌یابد.
رئیس جمهور فرانسه هفته گذشته نیز سکوت این کشور در زمینه نوع سلاح‌های تحویلی به اوکراین را شکست و از تحویل موشک میان برد و قابل حمل ضد تانک «میلان» خبر داد.
تحویل «هویتزر» خودکششی ۱۵۵ میلیمتری سزار نیز در فهرستی که مکرون اعلام کرد، به چشم می‌خورد.
سلاح‌های خودکششی سزار پیشتر در عراق علیه داعش و همچنین در مالی مورد استفاده قرار گرفته و کارایی فوق‌العاده آنها گزارش شده بود.
این سلاح می‌تواند گلوله‌های ۱۵۵ میلمیتری را  در فاصله ۴۰ کیلومتری و سرعت ۶ تا هشت گلوله در دقیقه پرتاب کند.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.
پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیات نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد. جنگ در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد و بیشتر در قالب اعمال تحریم‌های گسترده اقتصادی و سیاسی ادامه می‌یابد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره