نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
بین الملل

امتیازات بایدن برای دانشمندان روس برای رفتن به آمریکا

منبع
ايسنا
بروزرسانی
امتیازات بایدن برای دانشمندان روس برای رفتن به آمریکا

ایسنا/ روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، این پیشنهاد دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا که به عنوان بخشی از یک بسته بزرگتر برای هزینه ۳۳ میلیارد دلاری برای کمک به اوکراین در جنگ با روسیه به کنگره ارسال شد، الزام برای دانشمندان متقاضی ویزای H۱-B برای داشتن یک کارفرمای حامی به مدت چهار سال را تعلیق می‌کند و یکی از بزرگترین موانع را برای بسیاری از متقاضیان آمدن به ایالات متحده را از بین می‌برد.

این اقدام فقط برای شهروندان روسی با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا در رشته‌های علوم یا مهندسی مانند هوش مصنوعی، مهندسی هسته‌ای یا فیزیک کوانتومی اعمال می‌شود. مقامات دولت آمریکا استدلال کردند که چنین اقدامی دارای مزایای دوگانه خواهد بود؛ هزینه داشتن برای روسیه و در عین حال منفعت بردن آمریکا.

اکثریت قریب به اتفاق چنین ویزاهایی برای صنعت فناوری به افرادی از هند می‌رسد. حدود ۱۸۰۰ روس هر ساله قبل از شیوع پاندمی کرونا، براساس طبقه‌بندی مهاجران که عمدتاً برای اساتید برجسته، محققان و متخصصان درجه پیشرفته در نظر گرفته شده بود، در صورت داشتن حامی کارفرما، وضعیت اقامت دائم قانونی را دریافت می‌کردند.

حتی با تازه‌ترین پیشنهادات، تمام متقاضیان هنوز هم باید دیگر الزامات از جمله فرایند بررسی امنیتی را با موفقیت انجام دهند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar