فارس/ وزیر دادگستری فلسطین گفت که قتل خبرنگار شبکه الجزیره به سطح جنایت جنگی می‌رسد و عمدی و غیر قانونی بوده است.

محمد الشلالده وزیر دادگستری فلسطین امروز شنبه تأکید کرد که ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فقید شبکه خبری الجزیره، قتل عمد بود.
الشلالده به شبکه خبری الجزیره گفت: «قتل ابوعاقله به سطح جنایت جنگی می‌رسد. قتل وی، عمدی و غیر قانونی بود تا [رژیم صهیونیستی] بتواند حقیقت را پنهان کند».

وی با بیان اینکه پرونده تحقیقات برای مشخص شدن عامل تیراندازی در حال تکمیل است، افزود: تیری که به شیرین اصابت کرد، از سمت نظامیان اسرائیلی شلیک شده بود.

این وزیر فلسطینی با اشاره به اینکه جواب کالبدشکافی ابو عاقله به زودی حاضر خواهد شد، خاطر نشان کرد، باید مسئولان صهیونیست بازخواست و مجازات شوند.

وی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی مسئول این جنایت است، تصریح کرد: «ما از تشکیل هر کمیته تحقیق بین‌المللی حمایت می‌کنیم و باید مکانیزمهای تعقیب و بازخواست [این رژیم] تدوین شود».

الشلالده در پایان گفت که «پرونده تکمیلی را به دادگاه لاهه ارسال خواهیم کرد. اگر اسرائیل مورد بازخواست قرار نگیرد، قانون جنگل حکمفرما خواهد شد. باید یک مرجع حقوقی نیز لحاظ شود، چه از سوی شورای امنیت یا مجمع عمومی».

نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در یورش به منطقه «جنین» در شمال کرانه باختری شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه «الجزیره» را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، از فاصله ۱۰۰ تا۱۵۰ متری به شهادت رساندند و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را نیز زخمی کردند.

ترور ابوعاقله اولین جنایت رژیم صهیونیستی علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی نبود و بر اساس اعلام وزارت اطلاع‌رسانی فلسطین، از انتفاضه دوم فلسطین در سال ۲۰۰۰ تا به امروز ۴۵ روزنامه‌نگار به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar