ایرنا/ ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین همزمان با افزایش درگیری ها در مناطق لوهانسک و دونباس، از جان باختن روزانه ۱۰۰ اوکراینی در جبهه شرقی خبر داد.

به نقل از تارنمای روزنامه گاردین، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین می گوید روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ اوکراینی در جبهه شرقی جان خود را از دست می دهند. همزمان گزارش ها از بروز شدیدترین درگیری ها در اطراف شهرهای "لیسیچانسک" و "سیورودونتسک" در "لوهانسک" یکی از دو منطقه ای که "دونباس" را تشکیل می دهند، خبر می دهد.

فرماندار لوهانسک در یک مصاحبه تلویزیونی محلی گفت که روسیه از تاکتیک های "زمین سوخته" (راهبردی نظامی که به معنی از بین بردن تمامی منابع در دسترس نیروی دشمن است) در منطقه استفاده می کند و "سیورودونتسک" از چهار جهت جداگانه مورد حمله قرار گرفته است. وی در عین حال اضافه کرد نیروهای روسیه موفق به نفوذ به شهر نشده اند.

وزارت دفاع روسیه نیز دیروز یکشنبه اعلام کرد، حملات هوایی روسیه به نیروهای اوکراینی در مناطق "میکولائیف" و "دونباس" ادامه دارد و مراکز فرماندهی، نیروها و انبارهای مهمات هدف قرار گرفته است.

«سرلشکر ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه نیز در اظهاراتی گفت که موشک های هواپایه به سه نقطه فرماندهی و چهار انبار مهمات در دونباس اصابت کرده اند.

همزمان اطلاعات بریتانیا دیروز یکشنبه در گزارشی با اشاره به استقرار "تانک های ترمیناتور" روسیه در شهر "سیورودونتسک" در منطقه لوهانسک در شرق اوکراین، مدعی شد که یکی از اولویت‌های تاکتیکی فوری مسکو، کنترل این شهر است.

از سوی دیگر، وزارت دفاع انگلیس می گوید که تعداد کشته شدگان روسیه به اندازه تلفات جنگ افغانستان رسیده است. این وزارتخانه در گزارشی مدعی شده است که با گذشت سه ماه از جنگ روسیه و اوکراین، مسکو احتمالا تلفاتی مشابه آنچه که اتحاد جماهیر شوروی در طول جنگ ۹ ساله خود در افغانستان تجربه کرد، داشته است.

اطلاعات بریتانیا نیز در آخرین گزارش خود اعلام کرد که ترکیبی از «تاکتیک‌های ضعیف سطح پایین، پشتیبانی هوایی ناچیز، عدم انعطاف» و رویکرد فرماندهی که آماده تقویت شکست و تکرار اشتباهات گذشته است، منجر به میزان بالای تلفات روسیه شده است. این گزارش همچنین می افزاید که تلفات روسیه در حمله دونباس همچنان رو به افزایش است.

گاردین در ادامه مدعی شد: مردم روسیه در گذشته نشان داده اند که نسبت به تلفات وارده در طول جنگ های انتخابی حساس هستند. بنابراین با افزایش تلفات در اوکراین، نارضایتی عمومی از جنگ و تمایل به بیان آن ممکن است افزایش یابد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar