باشگاه خبرنگاران/ یکی از اعضای گروه تروریستی داعش فاش کرد زخمی‌های این گروه تروریستی در بیمارستان‌های ترکیه درمان می‌شدند.

فرج یونس در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الحدث گفت: زخمی‌های داعش به حساب عوامل دولت اسبق لیبی در بیمارستان آجی بادم شهر آدانا در ترکیه درمان می‌شدند.

فرج یونس افزود: لیبیایی‌هایی که در عراق زندانی بودند، پایه شکل گیری داعش در لیبی شدند. دولت علی زیدان عناصر داعش را که از عراق تحویل گرفته بود، آزاد کرد و این عناصر، داعش را در لیبی تاسیس کردند. این عناصر برای دیدار با ابوبکر البغدادی به سوریه سفر کردند تا موافقت او را برای تاسیس شاخه داعش در لیبی بگیرند. ابو عبدالعزیز الانبار رهبری داعش را برعهده گرفت و ابومعاذ الکردی هم مسئول نظامی آن شد.

وی خاطر نشان کرد: گروه‌های افراطی در درنه از دو گروه داعش و القاعده بودند. دو گروه انصارالشریعه و شورای مجاهدین درنه با داعش بیعت نکردند. شورای مجاهدین درنه کمک‌هایی از دولت الغویل در طرابلس دریافت می‌کرد. عناصری از اتباع کشور‌های عربی و بیگانه در درنه حضور داشتند. کمک‌ها برای داعش در لیبی از سوریه و با عبور از ترکیه منتقل می‌شد. ما عملیات ترور علیه ارتش و پلیس لیبی اجرا می‌کردیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar