logo

فالح الفیاض: الحشد الشعبی اجازه سقوط نظام سیاسی عراق را نخواهد داد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
فالح الفیاض: الحشد الشعبی اجازه سقوط نظام سیاسی عراق را نخواهد داد

ایرنا/ رئیس سازمان الحشد الشعبی در سالروز تاسیس این نیروی مردمی برای مبارزه با تروریسم تاکید کرد که الحشد الشعبی نمی گذارد نظام سیاسی درعراق سقوط کند.

«فالح الفیاض» در مراسم ویژه هشتمین سالروز تاسیس الحشد الشعبی تاکید کرد که الحشد الشعبی اولین تشکیلات مسلح در دفاع از نظام سیاسی موجود در عراق بوده و هیچ کس نمی تواند در این خصوص از ما پیشی بگیرد و همچنان با همکاری دیگر نیروهای مسلح عراق مانع سقوط این نظام سیاسی می شویم.

وی از دولت ادعایی گروه تروریستی داعش در ۲۰۱۴ در جریان سقوط موصل به عنوان «دولت خرافه» یاد کرد و افزود که ما نمی گذاریم که هرگز دولت خرافه شکل بگیرد.

الفیاض ادامه داد که الحشد الشعبی، مشکل نیست بلکه راه حل است و آن هنگام که درهای دنیا به روی همه بسته شد، جبهه ها در تسخیر داعش بود و مردم از مقابله با این گروه تروریستی ناامید شده بودند، این الحشد الشعبی بود که در جانفشانی، از همه پیشی گرفت.

وی گفت: در این روزهای حساسی که عراق در آن به سر می برد، الحشد الشعبی از هیچ طیف سیاسی جانبداری نمی کند. وظیفه ما، فقط حفظ نظام سیاسی حاکم بر عراق است اما هرگز سربازانی نزد دولت یا برخی اشخاص نخواهیم بود.

به گفته وی، دولت ملزم به پایبندی به قانون اساسی و حفاظت از صلح داخلی است و الحشد الشعبی از این حیث یکی از بازوهای دولت به شمار می رود.

الفیاض تاکید کرد که در مرحله پیش رو با تمام پیش بینی ها و نگرانی هایی که مطرح شده، وظیفه الحشد الشعبی فقط حفظ امنیت و دفاع از صلح داخلی است و هرگز از هیچ طرف سیاسی جانبداری نمی کند؛ این رویکرد را از طریق رفتار و اقدامات ما مشاهده خواهید کرد.

وی ادامه داد: دیروز (یکشنبه) نشستی در سطح فرماندهان سطح بالای الحشد الشعبی داشتیم و در خصوص آینده و نحوه تعامل با تحولات بحث کردیم و نظر نهایی این بود که همه فرماندهان در الحشد الشعبی نباید در رقابت سیاسی دخالت کرده یا از آن جانبداری کنند و تنها مسئولیت ما، حفظ امنیت و صلح داخلی است.

وی از جریان های سیاسی خواست که اختلافات را کنار گذاشته و به منافع عالی عراق اهتمام ورزند و افزود: هرگز به دست های خارجی و دست های تخریبگر اجازه نمی دهیم از این شرایط برای تفرقه افکنی و اختلاف افکنی بهره برداری کنند.

الفیاض در این مراسم بار دیگر از فرماندهان پیروزی، شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس و همه شهدای الحشد الشعبی در مبارزه با تروریسم به نیکی یاد کرد.

وی تصریح کرد که در این برهه حساس، از همه چیز مهمتر، داشتن بصیرت و آگاهی است؛ آگاهی، سلاح مهمی است که باید به آن مسلح شویم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره