باشگاه خبرنگاران/ وزیر امور خارجه ترکیه به ارمنستان هشدار داد که از انجام اقدامات تحریک‌آمیز خودداری کند.

مولود چاووش‌اوغلو، در چارچوب سیردهمین کنفرانس سفیران به همراه جیحون بایراموف، همتای آذربایجانی خود و هلگا ماریا اشمیت، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا با سفرای کشور‌های مختلف تشکیل جلسه داد.

چاووش‌اوغلو طی سخنانی در این نشست گفت: به ارمنستان بار دیگر هشدار می‌دهم که از اقدامات تحریک‌آمیز خودداری کند. ترکیه و آذربایجان متعهد به تقویت ثبات، آرامش و صلح منطقه هستند. عادی‌سازی روابط به نفع ارمنستان نیز است. آینده فقط با حرف‌های زیبا ساخته نمی‌شود. باید اقدامات ملموس انجام داده و توافقات را اجرا کنیم.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین بر ضرورت گفتگو در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: اخراج روسیه از سازمان امنیت و همکاری اروپا را اقدام درستی نمی‌بینیم. فکر می‌کنیم این اقدام شمولیت این سازمان را تضعیف خواهد کرد.

پیش از این در پی نقض آتش بس در منطقه قره باغ، هشت سرباز ارمنی مجروح شدند و یک سرباز دیگر جان خود را از دست داد.

ارمنستان و جمهوری آذربایجان چند دهه است بر سر منطقه کوهستانی «قره باغ» درگیر هستند و هر دو این منطقه را بخشی از خاک خود می‌دانند. مذاکرات بین دو کشور برای عادی سازی روابط با میانجیگری ترکیه آغاز شده، اما تا کنون به نتیجه نرسیده است. همچنین این مذاکرات به شدت مورد انتقاد مردم ارمنستان قرار گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar