فارس/ وزارت دفاع روسیه با تایید خبر حمله به پایگاه هوایی خود در کریمه اعلام کرد که این حمله تلفات جانی به همراه نداشته است.

در حالیکه برخی منابع خبری از وقوع چندین انفجار در شبه جزیره کریمه و در یک پایگاه هوایی روسیه خبر دادند، وزارت دفاع روسیه هرگونه تلفات جانی در این حمله را رد کرد.

به گزارش منابع خبری به نقل از خبرگزاری «ریا نووستی» وزارت دفاع روسیه عصر سه شنبه به وقت تهران اعلام کرد که انفجار در پایگاه هوایی روسیه در «نووفدوریوکا» در کریمه، تلفات جانی به همراه نداشت.

تصاویر منتشر شده از کریمه نشان داد که ستونی از دود غلیظ در آسمان منتشر شد. مقامات اوکراین اخیرا درباره بازپس گیری شبه جزیره کریمه از روسیه با استفاده از تسلیحات نظامی آمریکا سخن گفته بودند. این اظهارات با واکنش تند روسیه مواجه شد.

چندی قبل «وادیم اسکیبیتسکی» سخنگوی اطلاعات نظامی اوکراین هشدار داد که احتمال دارد این کشور با استفاده از موشک‌های آمریکایی، شبه جزیره کریمه را هدف قرار دهد.

وی گفت: «اوکراین می‌تواند از تسلیحات دور بُردی که آمریکا ارائه داده، برای هدف قرار دادن شبه جزیره کریمه استفاده کند.»

سخنگوی اطلاعات نظامی اوکراین  مدعی شد:« مرحله جدید عملیات روسیه علیه اوکراین فقط حملات موشکی از هوا و دریا نیست. می‌توانیم گلوله‌باران را در طول کل خط تماس، در طول کل خط مقدم ببینیم. از هوانوردی تاکتیکی و بالگردهای تهاجمی به طور فعال استفاده می‌شود.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar